Eminemu par prezidentu?

Raksta attēls - Eminemu par prezidentu? Foto: fan-place.ru

23.10.2016 / Marta Muižniece

Ikvienam ir, ko teikt par ASV prezidenta vēlēšanām, kuras līdz ar savu tuvošanos uzņem arvien spraigākus apgriezienus. Ilgi nebija jāgaida līdz skandalozais reperis Eminems kompozīcijā „Campaign speech” (Kampaņas runa) , kura iznāca dažas stundas pirms kārtējām prezidenta kanditātu debatēm, septiņās minutēs atklāja aktuālos Amerikas politiskos aisbergus, kuru zemūdens daļa stiepjas pagātnē.

Varam lasīt politiskos viedokļus, ziņas plašsaziņas medijos vai slīgt debatēs ar draugiem, tomēr, noklausoties šo dziesmu, ir iespēja paraudzīties uz Ameriku ar vienkārša amerikāņa acīm. Eminems kompozīcijā piemin Tēvoci Semu, Apple pulksteņus, Čaku Norisu....un pašā kulminācijā ASV preizdenta kandidātu Trampu. „Uzskatiet mani par bīstamu vīru, bet patiesībā jums jābaidās no šī kandidāta!”, - tā Eminems. 

Kurš tad patiesībā valda pār ameriku – valdības spēki vai (kā demokrātija paredz) tauta? Un vai viena kandidāta noliegšana nozīmē atbalstu otram?  Noklausies „Campaign speech” un izdari secinājums.

Ja ar šo nav gana, lai politiku izprastu caur mūzikas prizmu, noklausies arī Eminema iepriekšējās kompozīcijas, kuras balstītas uz amerikāņu sabiedrībā valdošajām problēmām – „White america” par rasu līdztiesību, „Rap game” par valdības stūrakmeņiem un „We as americans”, kurā arī skarta Amerikas prezidenta tēma.

Un nav jau tik tālu jāmeklē - Latvijas reperis Gacho savā dziesmā „Prāta rēbuss” līdzīgā veidā runā par mūsu valsts „sāpēm”. Piekrist vai nē – tas ir klausītāju ziņā!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!