Igauņu grupa “Frankie Animal” izdod jaunu dubult-singlu “PEACHES/HONEY”

Raksta attēls - Igauņu grupa “Frankie Animal” izdod jaunu dubult-singlu “PEACHES/HONEY” Publicitātes foto

12.02.2021

Galvenā tematika grupas “Frankie Animal” jaunājā dziesmā “Peaches” ir aizliegtā mīlestība un dziesmas vārdi ir tapuši iedvesmojoties no kritiķu atzinīgi novērtētās Lukas Gvadanino (Luca Guadagnino) filmas “Call Me By Your Name”. Dziesmas nosaukums “Peaches” ir atsauce uz bēdīgi slaveno persiku ainu šajā filmā.

Grupas vokāliste Marija Vaigla: ““Peaches” stāsta par diviem cilvēkiem, kas ir iemīlējušies, bet nespēj būt kopā citu cilvēku sabiedrībā un tāpēc viņi pacietīgi gaida līdz saulrietam, lai beidzot varētu būt kopā.”

Jonas Kārnamets (ģitāra, producents) par pašu mūziku saka: “Es biju “Gram-of-Fun” grupas radošajā nometnē, kur Martins “Muudu” Kūts nospēlēja man šīs dziesmas ideju. Tā atradās viņa datorā jau kādu laiku un pašam šķita, ka  ar dziesmas pabeigšanu  bija iestrēdzis. Noklausoties dziesmas uzmetumu, man  tā deva daudz lielisku ideju un konceptu, tāpēc es jautāju, vai mēs (“Frankie Animal”) varētu pie tās strādāt.”

Svaigi izdotajam singlam klāt iznāk arī papildziesma ar nosaukumu “Honey”. “Frankie Animal” basists un dizaineris Jans-Kristofers Soviks (Jan-Christopher Soovik), saka, ka abas dziesmas – “Peaches” un “Honey” – ir izveidojušās kā vienots veselums kopš paša sākuma: “To skanējums un tematika ir ļoti līdzīgas - it kā tās viena otru papildinātu.”

Abās dziesmās jūtama krietna deva vasaras nostaļģijas. Pat ja mums pašlaik ir auksta ziema ziemeļu hemisfērā, kur pasaulē ir silta vasara un dienas piepildītas ar saules stariem. Plūstošās 80-to gadu sintezatoru skaņas un Marijas valdzinošā balss glezno oranžus un lillā saulrietus, simbolizējot vasaras atmiņas vai nākamās vasaras gaidas.

Grupa “Frankie Animals” ne reizi vien ir viesojušies un uzstājušies Latvijā: “Pēdējo gadu laikā mums ir bijuši vairāki lieliski koncerti Latvijā, bet mūsuprāt labākās atmiņas ar šo valsti nav saistītas ar konkrētu uzstāšanos, bet kaut ko, kas notika pēc tās. Bija 2019. gads un pēc uzstāšanās “Playground” festivālā viens no organizatoriem mums prasīja vai mēs būtu ar mieru pārnakšņot pie viena no viņa draugiem, nevis hotelī. Mēs teicām labi un izrādījās, ka viņa draugs ir slavenais šefpavārs Mārtiņš Sirmais, kurš mums  pagatavoja milzīgas vakariņas! Tā bija gara nakts ar daudz gardiem dzērieniem un pat pankūkām brokastīs kopā ar viņa ģimeni. Kas par naksniņu! Nevaram sagaidīt nākamo reizi, kad varēsim atgriezties, lai radītu līdzīgas atmiņas.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!