Kā repera ‘Masked Wolf’ dziesma ‘Astronaut In The Ocean’ negaidīti kļuva par superhitu

Raksta attēls - Kā repera ‘Masked Wolf’ dziesma ‘Astronaut In The Ocean’ negaidīti kļuva par superhitu Publicitātes foto

08.04.2021

Elektroniskais repa singls ‘Astronaut in the Ocean’ šobrīd atrodas topu ‘Billboard Global 200’ trešajā pozīcijā un ‘Billboard Hot 100’ 12. vietā. Un lai gan pati dziesma ietērpta ballītēm draudzīgā skanējumā, tā vēsta par repera cīņām ar mentālo veselību un depresiju.

Tālajā 2014. gadā 22 gadus vecais reperis, kurš tagad muzicē zem pseidonīma ‘Masked Wolf’, uz Sidnejas ielām sāka nelegāli pārdot dažādus hiphopa kompaktdiskus, lai spētu finansēt pats savu debijas projektu. ‘‘Es samaksāju par visu pats,’’ viņš stāsta medijam ‘Billboard’.

Austrāliešu reperis pirms veiksmīgās mūzikas karjeras strādājis par printeru tirgoni un pēc katras darba dienas staigājis pa pilsētu, cenšoties pārdot sava albuma kopijas par 10 dolāriem gabalā.

Repera īstais vārds ir Harijs Maikls. Viņš uzauga pie saviem vecvecākiem, kuri bija grieķu imigranti. Par mūziku sācis interesēties jau bērnībā, spēlējot dažādus instrumentus. Pusaudža gados Harijs sajutis īpašu saikni ar hiphopu un iedvesmojoties no tādiem amerikāņu reperiem kā 50 Cent un Eminema, sācis rakstīt mūziku pats.

Kurš būtu domājis, ka šis ceļš jauno reperi aizvedīs līdz mūzikas topu virsotnēm? Elektroniskais repa singls ‘Astronaut in the Ocean’ šobrīd atrodas topu ‘Billboard Global 200’ trešajā pozīcijā un ‘Billboard Hot 100’ 12. vietā. Un lai gan pati dziesma ietērpta ballītēm draudzīgā skanējumā, tā vēsta par repera cīņām ar mentālo veselību un depresiju.

‘Masked Wolf’ singlu izlaida 2019. gada vidū. Reperis lirikas radījis, rīmējot pie dažādiem ritmiem, sēžot savā mašīnā.

Mūziķa menedžeris Dže Bats atcerās: ‘‘Viņš man teica, ka izdomājis dziesmas nosaukumu ‘Astronaut in the Ocean,’ atcirtu, ka neko sasodīti dīvaināku neesmu dzirdējis, taču viņš uzstāja, lai pie tā paliekam.’’

Sākotnēji dziesma neguva lielu ievērību. Reperis atzīst, ka nedomāja, ka dziesma kļūs par tādu hitu, neskatoties uz to, ka bija pilnībā pārliecināts par tās potenciālu: ‘‘Es biju 100% drošs, ka dziesma ir laba, bet nezināju, vai cilvēki vēlēsies iedziļināties tās nozīmē.’’

Pēc tam, kad pasaule tika iesviesta globālā izolācijā, dziesma sāka gūt ievērojamus panākumus internetā. To pamanīja arī ierakstu kompānijas ‘Elektra/Warner Music Group’ ar kurām mūziķis parakstījis līgumu pērn decembrī.

Singlam ir vairāk kā 368 miljoni straumējumu, vadoties pēc ‘MCR Data’. Lielā mērā tas noticis pateicoties TikTok trakumam, kur vairāk kā 304 tūkst. lietotāju izmantojuši repera lipīgo hitu savos klipos.

 Austrālija savus COVID19 ierobežojumus ir ievērojami mīkstinājusi, kļūstot par vienu no pirmajiem tirgiem šogad, kur mūziķiem ļauts tūrēt. Tādēļ ‘Masked Wolf’ martā spēja uzstāties 8 tūkst. lielam fanu pūlim ‘Gold Coast Lunar Electric’ mūzikas festivāla ietvaros. Tas bijis viens no lielākajiem dzīvajiem koncertiem kopš pandēmijas sākuma.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!