Miris leģendārais rokenrola ģitārists Čaks Berijs

Raksta attēls - Miris leģendārais rokenrola ģitārists Čaks Berijs Publicitātes foto

19.03.2017 / Parmuziku.lv

90 gadu vecumā mūžībā devies ģitārists Čaks Berijs - rokenrola pamatlicējs, iedvesmotājs un inovators.

Čaks Berijs bija viens no pirmajiem, kas lika pamatu rokenrolam - gan dziesmu struktūrā, gan asprātīgos dziesmu tekstos, gan uzvedības manierē, iedvesmojot tādas grupas kā "Rolling Stones" un "The Beatles", kā arī pašu rokenrola karali Elvisu Presliju.

Džons Lenons sacījis: "Ja rokenrolu būtu jāsauc savādāk, tam būtu jādod Čaka Berija vārds."

"Maybellene", "Roll Over Beethoven", "Rock and Roll Music" , "Johnny B. Goode" un vēl citas dziesmas ir rokmūzikas spēles ABC mūziķiem, jo īpaši ģitāristiem. Čaks Berijs ir devis ieguldījumu elektriskās ģitāras attīstībā, radot efektu, kas imitē ar pudeli spēlētas blūza ģitāras skanējumu. Slavenas un atdarinātas ir arī Čaka Berija kustības - ģitāras spēlēšana, lecot uz vienas kājas, vai "zosu gājienā".

Arī aizvadītajā desmitgadē Čaks Berijs turpināja koncertēt. 2016. gada rudenī ģitārists paziņoja, ka pēc 40 gadu pārtraukuma 2017. gadā klajā nāks viņa solo albums "Chuck".

Savas dzīves laikā Čaks Berijs ir piedzīvojis milzīgus komerciālus panākums, kā arī mūzikas kritiķu atzinību gan ģitārists, gan dziesmu komponists.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!