Pankgrupa ‘‘Pussy Riot’’ ar jaunu dziesmu pieprasa atbrīvot Krievijas politieslodzītos

Raksta attēls - Pankgrupa ‘‘Pussy Riot’’ ar jaunu dziesmu pieprasa atbrīvot Krievijas politieslodzītos

03.02.2021

Krievijas mūzikas un aktīvistu apvienība ‘‘Pussy Riot’’ publicē jaunu dziesmu, reizē ar klipu zem nosaukuma ‘‘RAGE’’ (‘‘БЕСИТ’’), saucot pēc opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija un citu politieslodzīto atbrīvošanas, vēsta ‘‘The Rolling Stone’’.

Jaunais klips publicēts vien pāris dienu pēc tam, kad protesta akcijās tika aizturētas trīs grupas dalībnieces.

Grupas dalībniece un dziesmas autore Nadežda Tolokoņņikova medijam skaidro: ‘‘Iztēlojaties, ja Donalds Tramps paliktu amatā uz otru termiņu un vēl ieslodzītu opozīcijas līderi un tā atbalstītājus. Šobrīd Krievijā notiekošais ir vienkārši nepieņemams. Putina laiks ir iztecējis. Viņš ir viens traks, bēdīgs, vientuļš un korumpēts vīrelis, kurš apdraud visu sabiedrību.’’

 ‘‘Mēs pieprasām krievu opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija, ‘‘Pussy Riot’’ dalībnieces Mašas Aļohinas un visu politieslodzīto atbrīvošanu. Mēs aicinām policiju izbeigt vardarbību pret protestētājiem un būt ar mums. Mēs aicinām Putinu un viņa komandu pēc iespējas ātrāk atstāt Kremli,’’ vēsta apraksts zem klipa.

Videoklips filmēts Sanktpēterpurgā pērnā gada sākumā ar teju 200 feministu, LGTBQ+ un anti-autoritāru aktīvistu dalību. Toreiz filmēšanu izjaukt mēģināja policijas reids, kā āri visai ēkai tika atslēgta elektrība. N. Tolokoņņikova un vēl 12 aktīvisti tika apsūdzēti ‘‘geju propogandā’’ un arestā pavadīja vairākas stundas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!