Pirmoreiz vēsturē ierakstu plate tiek atskaņota kosmosā

Raksta attēls - Pirmoreiz vēsturē ierakstu plate tiek atskaņota kosmosā Ekrānšāviņš

01.08.2016

Džekam Vaitam izdevies izveidot plašu atskaņotāju, kuru var spēlēt kosmosā.

Mūziķis Džeks Vaits un viņa ierakstu kompānija “Third Man Records” kosmosā palaiduši plašu atskaņotāju, kurš spēj darboties kosmosā. Pats atskaņotājs nosaukts par “Icarus Craft”. Līdz ar šo notikumu ir veikts ne vien jauns ieraksts mūzikas vēsturē, bet arī uzstādīts jauns rekords. 

Plašu atskaņotājs sevī ietvēra Kārla Segana ierakstu “A Glorious Dawn”, kuru “Third Man Records” izlaida 2010. gadā. 

Atskaņotājs ticis piestiprināts pie īpaša balona, kas lidojis augšup 80 minūtes. Brīdī, kad ierīce sasniegusi 28651.2 metru augstumu, balons saplīsis, un "Icarus Craft" sācis krist lejup.

Noskaties video:

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!