Populāru grupu nosaukumi, kas aizgūti no kolēģu dziesmām

Raksta attēls - Populāru grupu nosaukumi, kas aizgūti no kolēģu dziesmām KTTZ

23.09.2016

Grupas nosaukuma izdomāšana nekad nav bijis vienkāršs process. Daži to atrisinājuši, aizgūstot idejas no kolēģu sacerētām dziesmām!

Šādai pieeja nav ne vainas – ja attiecīgais vārdu salikums jau publiski pārbaudīts vismaz dziesmas ietvaros, tad kāpēc gan to nepacelt arī ansambļa nosaukuma līmenī? Protams, tas darbojas nebūt ne vienmēr, taču mēs, iedvesmojoties no NME, aplūkosim veiksmīgus piemērus.

The Rolling Stones

Ja nu kāds vēl nezina, tad pasaulslavenie “The Rolling Stones” nosaukumu aizguva no blūza leģendas Muddy Waters dziesmas “Rollin’ Stone”. Ņemot vērā, ka blūzmeņa un citu viņa kolēģu dienas pēc “The Rolling Stones” uzaicinājuma sadarboties kļuva krietni gaišākas – godīgs darījums!

YouTube

Radiohead

Neviens nespēja iedomājies, ka jaunie Oksfordas džeki “On a Friday”, kuri savulaik pārdēvēja sevi par “Radiohead”, kļūs vēl slavenāki par “Talking Heads” – grupu, kuras dziesma “Radio Head” bija ansambļa jaunā nosaukuma iedvesmas avots.

YouTube

Noel Gallagher’s High Flying Birds

“Oasis” vecākā brālīša jeb Noela Galahera jaunais ansamblis saucas diezgan aizdomīgi narkotiski un attiecīgi sarežģīti – “Noel Gallagher’s High Flying Birds”. Izrādās, ka aizdomas par izcelsmes apstākļiem varētu būt arī patiesas, jo pavisam patiess ir fakts, ka Noela pavadošās grupas nosaukums aizgūts no psihedēliskā roka pionieru “Jefferson Airplane” dziesmas “High Flyin’ Bird”.

YouTube

Judas Priest

Neviens nav teicis, ka nosaukuma ideja jāaizgūst no sev līdzīgi domājošajiem. Tā heavy metal leģendas “Judas Priest” tā sevi nodēvējuši pateicoties Boba Dilana dziesmai “The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest”!

YouTube

The Sisters of Mercy

Vēl viens spilgts piemērs, ka muzikāli nosaukumiem nu nekādi nav jābūt saistītiem, ir vēl nesen Rīgā pabijušās angļu gotiskā roka leģendas “The Sisters of Mercy”, kas sevi tā nodēvēja, pateicoties kanādiešu visu laiku lieliskākā romantiķa Leonarda Koena debijas albuma dziesmai!

YouTube

Jet

Ja uzreiz neatminies, kas tas tāds par ansambli, atgādināsim – austrālieši, kuri izpilda trakulīgo rokhitu “Are You Gonna Be My Girl”. Var būt, ka nākotnē kāda grupa aizgūs nosaukumu no tā, taču paši “Jet” sevi nodēvējuši Pola Makartnija pēc-bītlu perioda dziesmas vārdā.

YouTube

Ladytron

Smalkā Liverpūles elektroniskās indie mūzikas grupa “Ladytron” nosaukumu aizguvusi no seniem “Roxy Music” ambientajiem un psihedēliskajiem eksperimentiem. Viens no tiem tā arī saucās – “Ladytron”.

YouTube

Shakespear’s Sister

Starptautiskais lēdiju duets “Shakespear’s Sister”, kas pasaules slavu iemantoja deviņdesmito gadu sākumā ar spēcīgo balādi “Stay”, nosaukumu aizguva no mistera Moriseja leģendārās grupas “The Smiths” dziesmas “Shakespeares Sister”, nedaudz gan to pārveidojot.

YouTube

Dum Dum Girls

Ņujorkas pankroka dāmas nolēma sevi nodēvēt stila krusttēva Igija Popa dziesmas vārdā. Tiesa, dziesma oriģināli saucas “Dum Dum Boys”, taču pankmeitenes jau nu neies sevi dēvēt par puisīšiem.

YouTube

Lady Gaga

Lai arī Lady Gaga nav nekāda grupa, arī ar viņas skatuves vārdu saistīts “dziesmas stāsts” –pseidonīms aizgūts no leģendāro “Queen” ne mazāk leģendārā hita “Radio Gaga”.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!