Regeja karaļa Boba Mārlija dzimšanas diena atzīmēta ar jaunu videoklipu

Raksta attēls - Regeja karaļa Boba Mārlija dzimšanas diena atzīmēta ar jaunu videoklipu Instagram

07.02.2020

Mārliju ģimene sadarbībā ar kompānijām ‘‘Universal Music’’ un ‘‘Island Records’’ nupat publicējuši jaunu 1980. gadā izdotā skaņdarba ‘‘Redemption Song’’ iedvesmojošu dziesmas vizuālo noformējumu, vēsta medijs ‘‘The Rolling Stone’’.

Reizē atgādinot par jamaikiešu ikonas 75. jubileju, gan arī pašas dziesmas 40. gadadienu.

Videoklips tapis sadarbībā ar franču izcelsmes māksliniekiem Oktavu Marsaļu un Teo De Gelclu. Noformējuma pamatā tika izmantoti teju 3000 dažādu zīmējumu, kas atspoguļo skaņdarba spēcīgo un kaujiniecisko vēstījumu. Klipā redzams lauvtēviņš ar kroni galvā, kurš pakāpeniski izaudzē spārnus un aizlido no savas karaļvalsts. Īsu mirkli manāms arī pats Mārlijs ar sev raksturīgo akustisko ģitāru azotē.

Paši mākslinieki savu darbu raksturo kā tēlainu, rastafari kultūrai un vēsturei svarīgu personāžu apvienojumu ar Boba Mārlija personīgo dzīvi.

‘‘Centāmies ar dažādu alegoriju un reprezentāciju palīdzību radīt skatītājā tādu kā ceļojuma sajūtu.’’

Sākotnēji ‘‘Redemption Song’’ iekļauta Mārlija pēdējā studijas ierakstā ‘‘Uprising’’, kas klajā nāca 1980. gada oktobrī. Pats mūziķis ar smagu slimību mira nākamā gada maijā.

Bobs Mārlijs 6. februārī svinētu savu 75. dzimšanas dienu.

Paredzams, ka jauni un iepriekš nepublicēti materiāli par regeja leģendu pie faniem nonāks pakāpeniski – visa gada garumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!