Tallinn Music Week papildina programmu ar vairākiem mūziķiem no Latvijas

Raksta attēls - Tallinn Music Week papildina programmu ar vairākiem mūziķiem no Latvijas

13.07.2020

Starptautiskais jaunās mūzikas festivāls Tallinn Music Week (TMW), kas notiks laikā no 27.
līdz 30. augustam Tallinā, Igaunijā, nāca klajā ar mūzikas programmas papildinājumiem. Kopumā Latviju pārstāvēs 8 apvienības, starp kuriem 2019.gada Austras balvas ieguvēji,
shoegaze pionieri Tribes of the City, žanru rāmjos neierakstāmā grupa Tesa, kā arī smagāku
stilu pārstāvji, grupas Eschatos un Preternatural.

Sakarā ar pandēmijas situācijas sekām, Tallinn music week arvien lielāku uzmanību pievērš sadarbības veidošanai ar kaimiņvalstīm. Situāciju ir ietekmējuši gan pārvietošanas aizliegumi, gan drošības apsvērumi. Tā kā jūnijā Igaunijas robeža tika atvērta ceļotājiem bez slimības simptomiem, kas ierodas no Eiropas Savienības, Šengenas zonas un Apvienotās Karalistes, festivālā uzstāsies lielākā daļa iepriekš pieteikto mākslinieku. Pašreizējo ieļošanas ierobežojumu dēļ festivāls nevar uzņemt iepriekš pieteiktos māksliniekus no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Izraēlas, ASV un Kanādas. Visa programma ir attiecīgi pielāgota, un lielākā daļa mākslinieku, kuri ceļojuma ierobežojumu dēļ nevar pievienoties festivālam, ir aizstāti ar citiem izpildītājiem. TMW strādā pie risinājuma, kas nodrošinātu leģendārās ASV grupas A Place to Bury Strangers uzstāšanās iespējamību.

Kopumā TMW 2020 uzstāsies 141 mākslinieks no 15 valstīm. Nupat izpildītāju sarakstam ir pievienojies arī dark-pop duets The KVB no Lielbritānijas. Iespaidīgais audiovizuālais projekts, kura sastāvā ir Nikolass Vūds un Keta Deija ir pazīstami kā reverberācijās izšķīduša šūgeiza un gotiskās melanholijas ar minimalistiskās elektronikas piesitienu meistari. Tāpat festvāla programmu ir papildinājuši arī slavenie igauņu mūziķi Jareks Kasārs un Argo Valss. Telliskivi radošajā kvartālā notiks Manka Boutique festivāla šovkeiss, kur bez jau iepriekš izziņotiem māksliniekiem uzstāsies somu RnB panku kvintets Grandmaster Corn un latviešu godalgotie šūgeiza pionieri Tribes of the City, kuriem piemīt spēcīgi blīvās un hipnotiskās skaņas formas, kuras cita starpā veidojis Gregs Havers, Manic Street Preachers un Super Furry Animals producents. Pēc vairāku gadu pārtraukuma grupa pagājušajā gadā atgriezās ar albumu Rust and Gold, kas arī būs viņu TMW priekšnesuma uzmanības centrā.

Pārsteigumiem bagātu Latvijas mūziku pārstāvēs arī abstraktā smagā ambienta pārstāvji Tesa un postmetāla komanda Eschatos, kas uzstāsies Sveta Bar organizētajā Void Valley šovkeisā, kur viņiem pievienosies arī Sturle Dagsland, norvēģu sirreālisma skaņu ainavu meistari. Neskatoties uz to, ka šogad Tallinā var ierasties ierobežots grupu skaits, programma paliek nemainīgi daudzpusīga un plaša. 

TMW radošā konference notiks 28. un 29. augustā, un tās rīkošanā tiks izmantots jauns hibrīda formāts, apvienojot gan digitālās, gan klātienes aktivitātes. Īpašas online sesijas un semināri dos iespēju nodibināt kontaktus ar nozares pārstāvjiem gan uz vietas, gan digitāli. Izmantojot digitālo platformu, TMW varēs pievienoties arī mūzikas industrijas pārstāvji no valstīm, kurās joprojām pastāv ierobežojumi ārvalstu ceļojumiem.

Tallinn Music Week tiks organizēts saskaņā ar noteikumiem, kas ir spēkā, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanos. Visos pasākumos tiks ievērotas distancēšanās vadlīnijas, lai nodrošinātu skatītāju izvietošanu savstarpēji drošā atttālumā. TMW vēlas uzsvērt, ka personas, kuras ir inficējušās ar COVID-19 14 dienu laika posmā pirms pasākuma, vai personām, kurām bijusi saskare ar COVID-19 slimniekiem, kā arī cilvēki ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem (drudzis, sauss klepus, apgrūtināta elpošana), netiks ielaisti festivāla norises vietās. Riska grupas personām (vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kuriem ir hroniskas slimības), ja iespējams, jāizvairās no pasākuma apmeklējuma.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!