Vācu zinātnieki plāno rīkot eksperimentālu koncertu ar 4000 apmeklētājiem

Raksta attēls - Vācu zinātnieki plāno rīkot eksperimentālu koncertu ar 4000 apmeklētājiem Foto: YouTube

28.07.2020

Vācu zinātnieki un medicīnas eksperti pētniecības nolūkos gatavojas rīkot koncertu, cerot labāk izprast COVID-19 vīrusa izplatīšanās riskus lielākās auditorijās, vēsta ‘‘The Guardian’’.

Veselības nozares profesionāļi no Halles Universitātes slimnīcas 24. jūlijā nāca klajā ar projektu ‘‘Restart-19’’, kura ietvaros tiek meklēti 4000 veselīgi brīvprātīgie vecumā no 18 līdz 50 gadiem. Projektam zaļo gaismu devusi Saksijas pilsētas dome un tā norise ieplānota 22. augustā. Uz skatuves koncertā uzstāsies vācu soulpopa zvaigzne Tim Bendzko.

Eksperiments tiks aizvadīts Leipcigas arēnā un tā laikā paredzēts simulēt trīs dažādus scenārijus. Organizatori norāda, ka šāda veida eksperiments palīdzēs pētniekiem labāk izsprast lielākos riskus iegūt vīrusu plašāka mēroga iekštelpu dzīvo koncertu un citu izklaides pasākumu laikā.

Pirmais scenārijs paredz visu 4,000 brīvprātīgo dalību koncerta vērošanā bez nekādiem sociāliem ierobežojumiem. Otrajā scenārijā brīvprātīgie tiks aicināti lietot dezinfekcijas līdzekļus, reizē ievērojot sociālo distancēšanos. Toties pēdējais scenārijs simulēs situāciju, kur 2000 pasākuma apmeklētāji to vēro no tribīnēm, atrodoties vismaz pusotra metra attālumā viens no otra. Noslēgumā pētnieki brīvprātīgajiem uzdos atdarināt situāciju, kurā apmeklētāji ar tramvaju ierodas uz koncertu un pamet to.

Iegūtie dati palīdzēs pētniekiem izveidot ierobežojumu plānu, kas dažādu iekštelpu pasākumu organizatoriem ļaus minimizēt apmeklētāju risku saslimt ar vīrusu.

Neskatoties uz to, ka nekādu kompensāciju par dalību pētījumā brīvprātīgie nesaņems – šobrīd tam pieteikušies jau 1235 cilvēki.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!