Vai tu zini "Radiohead" un "Pearl Jam" agrākos nosaukumus?

Raksta attēls - Vai tu zini "Radiohead" un "Pearl Jam" agrākos nosaukumus? Foto: Redbrick

31.08.2016

Kā nosaukt savu grupu? Tas vienmēr bijis it kā garāmejošs, bet patiesībā ļoti nozīmīgs jautājums. Ja nu tiešām izdodas kļūt slaveniem un pēc tam visu mūžu jāskaidro sava dīvainā izvēle?

Iedvesmojoties no “Rolling Stone”, palūkojām, kādi visnotaļ dīvaini oriģinālnosaukumi bijuši pasaulē populārām grupām. Rezultāts tiešām pārsteidza!

On a Friday (Radiohead)

Pieci grupas “Radiohead” dalībnieki bija vidusskolnieki Oksfordšīrā, kuri sanāca kopā mēģinājumos piektdienu vakaros. Tā arī radās grupas pirmais nosaukums – “On a Friday”. Pēc demo ieraksta radīšanas viņiem pievērsa uzmanību ne tikai lokālie fani, bet arī “EMI Records” pārstāvji. Pēdējie tad arī ierosināja tomēr padomāt par jēdzīgāku ansambļa nosaukumu. Tā kā visi grupas dalībnieki bija “Talking Heads” fani, tika nolemts vārdu savai apvienībai aizgūt no Deivida Bērna grupas dziesmas “Radio Head”.

“On a Friday” pirmais demo ieraksts:

Kara’s Flowers (Maroon 5)

Adams Levins un draugi deviņdesmitajos uzsāka savu muzikālo karjeru kā alternatīvā roka grupa “Kara’s Flowers”. Nosaukums tika izdomāts par godu grūpijai, kura allaž bija gatava pārgulēt ar ikvienu no grupas dalībniekiem. Ar šādu nosaukumu grupa pat izdeva divus albumus un tikai pēc tam pārdēvēja sevi par “Maroon 5”. Jau ar šādu nosaukumu tika izdots pirmos īstos panākumus guvušais 2002. gada albums “Songs About Jane”. Par tagadējo nosaukumu visi grupas dalībnieki sazvērnieciski klusē, ļaujot katram izdomāt savu versiju. Viesojoties ASV populārajā Deivida Letermana TV šovā, Adams Levins vien bilda, ka nosaukuma izcelsme ir pārāk nejauka, lai to stāstītu publiski…

“Kara’s Flowers” vienīgais singls:

Mookie Blaylock (Pearl Jam)

1990. gada oktobrī savu pirmo koncertu sniedza Sietlas grupa “Mookie Blaylock”. Tā bija nosaukta Ņūdžersijas “Nets” basketbolista vārdā. “Bijām pārāk aizņemti, strādājot ar dziesmām, lai domātu par nosaukumu,” vēlāk atzina grupas līderis Edijs Vēders. Kad grupa kļuva populārāka, tās dalībnieki tomēr saprata, ka nevar startēt ar NBA basketbolista vārdu un uzvārdu. Radās jauns nosaukums – “Pearl Jam”. Pēcāk tika radīta leģenda, ka grupa nosaukta par godu Edija vecmāmiņas gatavotajam halucinogēnajam džemam, taču patiesība ir banālāka. Vārdu Perla vienkārši iedomājās basists Džefs Aments, bet vārds “džems” nāca klāt pēc Nīla Janga koncerta noskatīšanās, kur katra dziesma bijusi kā džems (no kopīgas improvizācijas apzīmējuma “jam session”).

Video no “Mookie Blaylock” pirmās uzstāšanās:

The Obelisk (The Cure)

Monumentālais nosaukums “The Obelisk” šķietami nesaderas ar gotiskas ievirzes skolas draugu grupu, taču tieši tādu nosaukumu pirmsākumos bija izvēlējušies “The Cure”. Pēc dažām sastāva izmaiņām un pāris pagaidu vārdiem – “Malice” un “Easy Cure” – par grupas līderi kļuva Roberts Smits, kurš tad arī nolēma grupu pārdēvēt vienkārši par “The Cure”.

Pirmais demo ieraksts jau ar nosaukumu “Easy Cure”:

Sweet Children (Green Day)

Kādā “Green Day” koncertā pērn Klīvlendas klubā “House of Blues” daudzi bija neizpratnē par uzrakstu “Sweet Children” uz bungām. Izņemot, protams, īstenākos grupas fanus, kuri zināja, ka tas ir “Green Day” pirmais nosaukums un grupa nolēmusi to pieminēt vienā no saviem 30 gadu jubilejas koncertiem. Billijs Džo Ārmstrongs un Maiks Dirnts sāka muzicēt kopā jau 14 gadu vecumā. Kā tu nenosauksi sevi par “Sweet Children”? Nosaukums tika mainīts tikai tādēļ, ka bija ļaudis, kas sāka viņus jaukt ar citu Kalifornijas rokbrigādi “Sweet Baby”. Arī pankrokam nosaukums “Green Day”, kas tika paņemts no pašu dziesmas par dienu, kas pavadīta vien smēķējot marihuānu, atbilda daudz labāk…

Pieminētais koncerts pērn Klīvlendā:

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!