Šo skaņdarbu cilvēks nevarētu nospēlēt (VIDEO)

Raksta attēls -  Šo skaņdarbu cilvēks nevarētu nospēlēt (VIDEO) Ekrānšāviņš

22.12.2016 / Parmuziku.lv

Iepazīsties ar mūziķiem, kuri tiek dēvēti par "lidojošajiem pirkstiņiem"! Viņi ir galvenie skaņu instalācijas "from here to ear" dalībnieki.

Reiz, pusdienu laikā franču mākslinieks Selests Busjens Mažunts (Céleste Boursier-Mougenot) un viņa viesi dzirdējuši no blakus istabas nākošo mūziku. Viesi vēlējušies uzzināt, kas tur spēlē? Izrādījās, ka blakus istabā uz perkusijām muzicēja putniņi un māksliniekam dzima ideja skaņu instalācijai.

Zebru amadīni, kuri brīvā dabā sastopami Austrālijā un Indonēzijā, ir skaļi un trokšņaini dziedātāji. Tieši viņi spēlē galveno lomu skaņu instalācijā "from here to ear".

Mākslinieks telpā ir izvietojis mūzikas instrumentus – elektriskās ģitāras, bungu šķīvjus. Putni brīvi pārvietojas pa telpu un nolaižas uz ģitāras stīgām. Mākslinieks mazos mūziķus sauc par "lidojošajiem pirkstiņiem" un piebilst, ka šo skaņdarbu cilvēks nevarētu nospēlēt.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!