Zviedrijā radīta aplikācija mūziķiem maksās avansā

Raksta attēls - Zviedrijā radīta aplikācija mūziķiem maksās avansā Foto: Maaria Lohiya

19.02.2019 / Parmuziku.lv

Ierastā mūzikas industrijas kārtība, kad jaunie izpildītāji interesi un sadarbības piedāvājumus no pasaules līmeņa ietekmīgām ierakstu kompānijām pārsvarā saņem tikai pēc veiksmīga radio hita, drīzumā varētu krasi mainīties – Stokholmā radītā, mūzikas izplatīšanai paredzētā aplikācija ‘’Amuse’’ plāno mūziķiem maksāt avansā.

Kompānija ar programmu ‘’Fast Forward’’ nāca klajā šī gada februāra sākumā un tās pamatā ir ierīce, kas ņem vērā vispārējus mūzikas patēriņa datus un precīzi izskaitļo to, cik izpildītājs vai grupa varētu tikt klausīts jeb strīmots nākamo sešu mēnešu laikā. Pēc šī ‘’potenciāla aprēķina’’ izpildītājs saņem arī attiecīgu samaksu, vēsta The Rolling Stone.

Izpildītāji, kas izmantos programmu, spēs apskatīt savu aprēķināto honorāru tieši no aplikācijas un turpat arī to saņemt.

 ‘’Ierakstu kompānijas maksā saviem klientiem avansā, bet neviens nedoma par mazākiem izpildītājiem. Situācija, kad neatkarīgs izpildītājs pēc tikšanās ar izdevēju saņem avansu ir fantāzija,’’ stāsta ‘’Amuse’’ priekšsēdētājs Djego Farja (Diego Farias).

Zviedru kompānijas paziņojumā teikts, ka viņu radītā sistēma spēj vienlaikus automātiski analizēt vairāk kā 27 miljardus individuālu klausījumu.

‘’Amuse’’ aplikācija radīta 2015. gadā un ātri piesaistīja mūzikas industrijas uzmanību, pateicoties izpildītājiem draudzīgajai perspektīvai – mūzikas izdevējs ļauj izpildītājiem bezmaksas izplatīt skaņdarbus lielākajos straumēšanas un lejupielādes servisos, kā arī dod tiem iespēju paturēt visus ienākumus un autortiesības.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!