Ko dzirdēsim Riga Jazz Stage 2016?

Raksta attēls - Ko dzirdēsim Riga Jazz Stage 2016? Foto: Evija Trifanova, LETA

04.04.2016 / Parmuziku.lv

Šonedēļ no 6. līdz 9. aprīlim norisināsies ikgadējais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage”. Notiks arī džeza improvizācijas vakari un konkursa laureātu koncerts ar īpašās viešņas Šarenī Veidas kvarteta uzstāšanos.

Improvizācijas vakari

Trešdien 6. aprīlī un piektdien 8. aprīlī , sestdien 9. aprīlī Mūzikas namā Daile no plkst. 19.

Improvizācijas vakaru grupas pamatsastāvs un arī vakara īpašo viesi ir Riga Jazz Stage iepriekšējo gadu laureāti. Visus trīs vakarus nemainīgi grupā būs dzirdami: trompetists Oskars Ozoliņš (kurš šoreiz būs arī vakara vadītājs), pianists Kristaps Vanadziņš, basģitārists Jānis Rubiks un bundzinieks Andris Buiķis.

  • 6. aprīlī, “Riga Jazz Stage” atklāšanas vakarā, uzstāsies iepriekšējo gadu laureāti, klausītājiem jau labi pazīstamie vokālisti: Ieva Krēvica, Intars Buslis un Kristīne Prauliņa;
  • 8. aprīlī mūziķiem pievienosies trompetists, komponists un Riga Jazz Stage 2015 laureāts Gerhards Ornigs (Gerhard Ornig) no Austrijas;
  • 9. aprīlī īpašo viesu lomā būs Riga Jazz Stage konkursa žūrija trombonists Džigss Vighems (Jiggs Whigham, Vācija), basists Toivo Unts (Toivo Unt, Igaunija), ģitārists Onders Fodžans (Önder Focan, Turcija), vokālista Pols Peiss (Paul Pace, Lielbritānija), vokālista Steponas Januškas (Steponas Januška, Lietuva).

Riga Jazz Stage 2016 konkurss

Ceturtdien 7. aprīlī – fināls, piektdien 8. aprīlī – superfināls. Kino Splendid Palace plkst.19.

Šogad konkursā tiks noskaidroti labākie džeza mākslinieki nominācijās “Džeza vokāls” un “Džeza trombons”. Kopā piedalās 28 dalībnieki no visas pasaules. Latviju pārstāvēs vokālistes Līva Dumpe, Elīza Baķe un Kristīne Liede, kā arī trombonists Nauris Stežs.

Konkura finālā katrs dalībnieks izpilda vienu kompozīciju, kas ir maksimāli 5 minūtes gara. Savukārt dalībnieki, kas tikuši superfinālā, izpilda divas iepriekš neatskaņotas kompozīcijas, kas abas kopā nav garākas par 7 minūtēm.

Riga Jazz Stage 2016 apbalvošanas ceremonija un noslēguma koncerts

Sestdien 9. aprīlī Kino Splendid Palace plkst.19.

Dalībnieku priekšnesumus būs vērtējusi starptautiska žūrija 10 cilvēku sastāvā. Konkursa laureāti saņems gan naudas, gan cita veida balvas: “A&T trade” dāvinās jaunus instrumentus. Laureātiem būs iespēja uzstāties starptautiskos džeza festivālos un ārvalstu klubos, piemēram, festivālā “Rīgas Ritmi”, “Kaunas Jazz”, “JazzTime” Tallinā, “Nardis Jazz Club” Stambulā un “Ronnie Scott's” Londonā. Savu favorītu apbalvos arī Maestro Raimonds Pauls.

Noslēguma koncertā uzstāsies džeza dziedātājas Šarenī Veidas (Charenee Wade) kvartets. Šarenī Veida ir godalgota amerikāņu dziedātāja un pasniedzēja. Viņa ne vien pārvalda dažādu stilu džeza, soulmūzikas, R&B dziedāšanu, kā arī viņai padodas interpretēšana, kam vislabākais piemērs ir albums “Offering”, kas veltīts amerikāņu mūziķim, dzejniekam un kultūras ikonai Džilbertam “Džilam” Skotam-Hēronam (Gilbert “Gil” Scott-Heron).

Biļetes nopērkamas "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās un internetā bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!