Sovvaļnieciski Rainiskais pavasaris ir iestājies!

Raksta attēls - Sovvaļnieciski Rainiskais pavasaris ir iestājies! Publicitātes foto

16.05.2016 / Parmuziku.lv

Pavasaris vienmēr ir kaut kā sākums, arī Sovvaļnīkam, Rainim un dzejoļa "Zvaigžņu meita" vīrieša tēlam. Vienam tā ir jauna, ilgi kužināta dziesma, otram – neierasta dzejas aktualizācija mūzikā, trešam – neremdināmas mīlestības alkas.

Jaunākajā latgaliešu grupas "Sovvaļnīks” dziesmā kopā Marko Rasu un etnomūziķi Birutu Ozoliņu ir drosmīgi izspēlēta visatpazīstamākā latviešu dzejnieka Raiņa dzejoļa "Zvaigžņu meita” interpretācija. Klausītājam folkloriskā vieglumā un metāla smagnējumā, monologā un dialogā, klusos un skaļos vārdos tiek piedāvāta jauna versija par mūžseno tēmu – cilvēku attiecībām un vēlmi tajās sasniegt vēlamo, izmantojot visus līdzekļus un paņēmienus.

Dziesma ir ierakstīta sadarbībā ar Latvijā pazīstamiem skaņu režisoriem Gintu Lundbergu un Gintu Stankeviču. Ierakstā piedalās arī Sovvaļnīka grupas biedri – Māris Lovniks (ģitāra), Artūrs Meļnikovs (bass) un Vadims Meļuščenkovs (bungas).

Jāatgādina, ka arī iepriekšējais Sovvaļnīka albums "Bolts susātivs” bija veltīts pazīstamam latgaliešu un latviešu dzejniekam Antonam Kūkojam un iznāca 2010. gada nogalē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!