Tallinn Music Week piedāvā pirmo internacionālo dziesmu rakstīšanas nometni

Raksta attēls - Tallinn Music Week piedāvā pirmo internacionālo dziesmu rakstīšanas nometni Publicitātes foto

01.02.2016 / Parmuziku.lv

Pilsētvides festivāls Tallinn Music Week (TMW), “Music Estonia” un Igaunijas dziesmu konkurss “Eesti Laul” 30. un 31. martā organizē pirmo profesionālo dziesmu rakstīšanas nometni Baltijā.

Bens Malens (Ben Malén), pieredzējušais zviedru mūzikas izdevējs, būs nometnes vadītājs:

Zviedru mūziķu un dziesmu autoru panākumi visā pasaulē nav nekāds noslēpums: no ASV topu grāvējiem, kurus sarakstījuši un producējuši Makss Martins (Max Martin) un Shellback, līdz pat zviedru mūzikas invāzijai Japānas un Korejas čartos. Viena no panākumu atslēgām ir sadarbības nozīmīguma atzīšana. Šādas dziesmu rakstīšanas nometnes jau labu laiku ir bijis lielisks veids, kā jaunie censoņi var dibināt kontaktus, pirms spert pirmos lielos soļus starptautiskajā dziesmu rakstīšanas tirgū. Mūsu mērķis ir padarīt Tallinas nometni par aizraujošu tikšanās vietu Igaunijas un starptautiskajiem mūzikas radītājiem, kurā var iegūt jaunus draugus un radīt lielisku mūziku.

Sešpadsmit izvēlētiem dziesmu autoriem un producentiem no Igaunijas un tās kaimiņvalstīm būs iespēja sadarboties un radīt jaunu mūziku kopā ar astoņiem starptautiskiem profesionāļiem:

  • Dziesmu autori tiks sadalīti 8 komandās, kurās būs iekļauts viens pieredzējis dziesmu autors (mentors) un divi pazīstami reģionālie dziesmu autori/producenti. Komandas strādās kopā ar māksliniekiem un nometnē sakomponētās dziesmas arī ierakstīs.
  • Pēc divām darba pilnām dienām (dziesmu rakstīšana, strādāšana, demo ierakstu veidošana) katra komanda dziesmas prezentēs Tallinn Music Week konferencē.

Malénam, kurš ir organizējis veiksmīgas nometnes jau vairāk nekā desmit gadus, pievienosies Džūlija Tomsone (Julie Thompson) (UK), kura ir strādājusi ar daudziem EDM māksliniekiem (tajā skaitā arī Grammy nominēto dīdžeju Tiesto) un Nordic popa repertuāra veidotāji Eriks Salens (Erik Sahlén), Džoels Isaksons (Joel Isaksson) un Oskars Naimens (Oskar Nyman).

"Esti Laul” (Igaunijas dziesmu atlases konkurss "Eirovīzijai”) producents Marts Normets  (Mart Normet) par nometni ir ļoti priecīgs: Tā būs eksplozija! Kreatīvā eksplozija! Igaunijas mūzikas lauciņš jau var lepoties ar pāris lielām grupām, bet šī nebijusī sadarbības iespēja marta beigās liks satuvināties mūsu dziesmu autoriem un māksliniekiem vēl tuvāk, lai gūtu starptautiskus panākumus.

Pieteikumus dziesmu rakstīšanas nometnei var iesniegt līdz 15. februārim.


TMW delegātu caurlaides, kas nodrošina piekļuvi mūzikas industrijas konferencei (tostarp dziesmu rakstīšanas nometnes paneli) ir pieejamas TMW mājaslapā par 160 eiro līdz otrajam februārim.

Pilsētvides festivāls TMW pievieno jaunas vēsmas jau tā plašajai programmai, kas sevī ietver mūziku, restorānus, laikmetīgās mākslas programmu TMW Arts, sarunu šovu TMW Talks, kā arī mazo Igaunijas alus darītavu festival Tallinn Craft Beer Weekend. Pirmo reizi Design Market būs daļa no festival un piedāvās inovatīvākos Igaunijas zīmolus.

Arī TMW festivāla caurlaides ir pieejamas TMW mājaslapā un to cena līdz 3. februārim ir 45 €. Festivāla caurlaide nodrošina iekļūšanu visos klubos un koncertos, kā arī ļauj izmantot īpašos piedāvājumus, kas saistīti ar festivāla programmu.

TMW 2016 datumi: 28. marts – 3. aprīlis:

  • 28. marts - 3. aprīlis: TMW Tastes, TMW Talks,
  • 29. marts - 2. aprīlis: TMW Arts,
  • 30. marts - 3. aprīlis: City Stages,
  • 31. marts - 2. aprīlis: galvenā festivāla programma,
  • 1. - 2. aprīlis: TMW mūzikas industrijas konference, Tallinn Craft Beer Weekend, Design Market.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!