Viļņā koncertēs Mercury balvas ieguvējs Bendžamins Klementains

Raksta attēls - Viļņā koncertēs Mercury balvas ieguvējs Bendžamins Klementains Publicitātes foto

05.05.2016 / Parmuziku.lv

Prestižās mūzikas balvas Mercury ieguvējs, mūzikas kritiķu jaunākais atklājums, britu dziedātājs Bendžamins Klementains ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs 13. maijā uzstāsies Viļņā, Lietuvā.

Bendžamins Klementains (Benjamin Clementine) ir ne vien dziedātājs, bet arī savu dziesmu autors, kā arī pārvada dažādu instrumentu spēli, no kuriem vistuvākās mūziķim ir klavieres.

Pats dziedātājs savu mūziku mēdz dēvēt par poētisku popmūziku, jo mūziku sacer spontāni, mirkļa impulsa vadīts. Mūziķis ir ekspresionists, kuram par visu svarīgāks ir patiesums. Klementains tiek raksturots arī ar apzīmējumu Basquiat Pop vai Bas Pop, velkot paralēles ar ielu mākslinieka Žanu Mišela Baskjā brīvdomību un jaunrades spējām.

Mūziķa dzīve ir apbrīnojams stāsts. Bendžamins uzaudzis strikti reliģiskā ģimenē, pašmācības ceļā apguvis klavierspēli, iedvesmojoties no klasiskās mūzikas un sev par paraugu ņemot Erika Satī (Erik Satie) daiļradi. Vēlāk mūziķis atklāja Ņujorkas avangardistus “Antony and the Johnsons”, iedvesmojās no Leonarda Koena (Leonard Cohen) un Džeika Takreja (Jake Thackray). 19 gadu vecumā ģimenes strīda un salauztas sirds dēļ mūziķis aizbēg uz Parīzi. Iztiku pelnot ar gadījuma darbiem, muzicējot uz ielas un bāros, dzīvojot klaidoņa dzīvi un savā brīvajā laikā komponējot, Klementains laika gaitā iegūst milzīgu Parīzes mūzikas sabiedrības atzinību un vēlāk tiek novērtēts arī dzimtajā Anglijā.

Dzīves pieredze ir dzirdama mūziķa 2015. gadā izdotajā 11 skaņdarbu debijas albumā “At Least For Now”, par kuru sajūsminās ne vien klausītāji, bet arī žurnālisti un mūzikas kritiķi, albumu saucot par meistardarbu.

Spilgts, valdzinošs, intīms, kaislīgs – Bendžamina mūzikai tiek veltīti emocijām bagāti slavinājumi, bet viņš pats tiek salīdzināts ar mūzikas dižgariem kā Ninu Simoni (Nina Simone) , Neitu Kingu Kolu (Nate King Cole), Edīti Piafu (Edith Piaf)  un Skotu Volkeru (Scott Walker).  “At Least For Now” pērn atnesa mūziķim prestižo mūzikas balvu Mercury.

Klementaina fanu vidū ir arī pasaules mūzikas zvaigznes kā Pols Makartnijs, Bjorka, “Artic Monkeys” līderis Aleks Tērners, Toms Odels, slavenības kā Deivids Behems, un  arī modes nama Burberry vadītājs un galvenais dizaineris Kristofers Beilijs.

Ar modes namu Burberry  Bendžaminam ir bijusi ļoti laba sadarbība - viņš ir uzstājies modes nama 2014. un 2016 gada vīriešu modes skatēs un dziesma "I Won't Complain" ir izmantota režisora Stīva Makvīna (filmas “Bads”, “Kauns”, “12 gadi verdzībā”) veidotajā modes nama reklāmā.

Ar vienīgo koncertu Baltijā Bendžamins Klementains uzstāsies piektdienā  13. maijā plkst. 20, Viļņas koncertzālē “COMPENSA koncertų salė”. Biļetes nopērkamas : bilietupasaulis.lt/.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!