9 Latvijas mūziķi, kurus vērts redzēt Tallinas Mūzikas nedēļā

Raksta attēls - 9 Latvijas mūziķi, kurus vērts redzēt Tallinas Mūzikas nedēļā Foto: Publicitātes foto

09.03.2015 / Normunds Vucāns

Jau pavisam drīz – no 25. Līdz 29. martam – Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notiks nu jau septītā Tallinas Mūzikas nedēļa (TMN). Kurus Latvijas mūziķus pavisam noteikti tur ir jāredz šogad?

Šogad pasākumā viesosies arī rekordliels mūziķu skaits no Latvijas – deviņi. Izpētīsim, kuri tie ir, un kāpēc viņi ir izpelnījušies vietu Baltijas valstīs lielākajā showcase festivālā!

Momend

Pirms gada tieši Tallinas Mūzikas nedēļā Momend pirmo reizi plašākai publikai atrādīja savu jauno skanējumu un sastāvu, pārsteidzot ļoti daudzus Positivus un I Love You kopīgi kūrētā vakara apmeklētājus, tostarp arī šo rindu autoru. Šogad grupa atgriežas Igaunijas galvaspilsētā jau ar diviem koncertiem – bez vakara šova plašajās Sinilind telpās, viņiem būs iespēja muzicēt arī galvenajā no City Stage vietām Viru Keskus lielveikalā. Ņemot vērā to, cik pārliecinoši grupa izskatījās pirms gada, šogad, kad Spirals programma ir kārtīgi iemēģināta un noslīpēta, Momend koncertam ir visas iespējas kļūt par notikumu, par kuru runās ļoti daudzi cilvēki Tallinā.

Uzstāsies: Ceturtdien, 26. martā, 17.00 Viru Keskus un 20.30 Sinilind

Mr. Myster

Pat ja vārds Mr. Myster neko neizsaka, pietiek vien uzzināt to, ka viņa ierakstus izdod Dirty Deal Audio, lai saprastu, ka šis mūziķis ir gana daudzsološs, jo DDA vārds Latvijas mūzikas scēnā apzīmē vārdu “kvalitāte”. Mr. Myster savu karjeru sācis ar rokmūziku un džezu, kas ir jūtams arī šī brīža elektroniskajos darbos, kuros regulāri dzirdami gan dzīvie instrumenti, gan arī tiek pieaicināti dažādi viesi, pārsvarā – džeza izpildītāji. Īpaši spēcīgi šie darbi izskan koncertos, jo, kā saka pats autors, viņš ikdienā ir kluss un nosvērts cilvēks, kurš tikai uz skatuves ļauj vaļu visām emocijām.

Uzstāsies: Ceturtdien, 26. martā, 23.30 Erinevate Tubade Klubi

Stillhead

Arī Stillhead jeb Alekss Kouvls (Alex Cowles) visos TMN sarakstos ir pieskaitīts latviešiem, kaut gan patiesībā viņš ir skotu elektroniskās mūzikas pārstāvis, kurš uz mūsu valsti pārvācās vien 2013. gadā. Stillhead pārsvarā izpilda tumšu elektroniku, sākot no dub mūzikas un beidzot ar tehno, dabstepu un r’n’b.

Uzstāsies: Ceturtdien, 26. martā, 01.00 Erinevate Tubade Klubi un piektdien, 27. martā 17.00 Jooks

Ģirts Reiniks

Tehno mūziķis Ģirts Reiniks ir viens no tiem cilvēkiem, kas organizē šī žanra lielākās ballītes Latvijā – RIOT. Paralēli tam viņš pats dīdžejo, uzstājot ar pārsvarā tehno un eksperimentālās mūzikas setiem. Tieši viņa uzstāšanās noslēgs ceturtdienas vakara The Baltic Scene showcase, pieliekot treknu punktu lieliskas deju mūzikas vakaram.

Uzstāsies: Ceturtdien, 26. martā, 02.00 Erinevate Tubade Klubi

Audience Killers

Iespējams, nepelnīti nenovērtēta Latvijas grupa pēdējos gados - Audience Killers, lēnām, bet pamatīgi turpina strādāt pie tā, lai izsistos ārpus Latvijas robežām. Gribētos cerēt, ka ir tikai laika jautājums, līdz tas beidzot notiks – viņi izklausās ļoti svaigi un aktuāli arī visas pasaules mērogā, turklāt grupai ir arī tas, kas parasti visvairāk trūkst jaunajiem izpildītājiem ar starptautiskām ambīcijām – viens kārtīgs hīts, ar ko var iegūt plašu atpazīstamību un slavu. Two Bare Feet ir augstākās raudzes indīpops, un atliek vien novēlēt, lai to Tallinā izdzird arī kāds no lielo ierakstu kompāniju vai starptautisko mediju pārstāvjiem.

Uzstāsies: Piektdien, 27. martā, 01.00 DAF Studios

Carnival Youth

Pašlaik pārliecinoši populārākā jaunā grupa Latvijā, kurai jau šobrīd mūsu ūdeņi ir pārāk šauri - Carnival Youth, ir godam nopelnījuši iespēju spēlēt vienā no labākajiem laikiem uz galvenās Tallinas Mūzikas nedēļas skatuves, kuru parasti ieņem tie izpildītāji, kuriem TMN organizatori vēlas pievērst vieslielāko uzmanību. Kā nu ne – iepriekšējā gada laikā kolektīvs ir ne tikai izdevis lielisku debijas albumu un aizvadījis pirmo izpārdoto koncerttūri Latvijā, bet arī uzstājies vairākos no lielākajiem Eiropas festivāliem, Sziget, Open’er, The Great Escape un Eurosonic ieskaitot. Jau tagad varam būt droši, ka no visiem Latvijas mūziķiem tieši viņiem būs pievērsta vislielākā preses un pasākuma delegātu uzmanība.

Uzstāsies: Piektdien, 27. martā, 01.30 Rock Cafe

Pikaso

Pēc Gustavo aiziešanas no hiphopa brīva bija niša „plašām masām saprotams un pozitīvs reperis”, ko nu jau gandrīz gadu sekmīgi aizpilda Pikaso. Mūziķis pēdējos gados ir ļoti aktīvi strādājis, 2013. gadā saņemot Zelta Mikrofonu par labāko hiphopa albumu, savukārt šogad paliekot starp nominantiem par savu otro disku SVMN: B Puse. Koncerts Sinilind ir iekļauts šī diska veicināšanas tūrē, un tas viennozīmīgi palīdzēs Pikaso attīstīt savu daiļradi arī turpmāk, kaut vai iegūstot jaunus kontaktus, kas nākotnē var rezultēties kādā interesantā sadarbībā. Starp citu, jāizceļ arī viņa dalība City Stage – reperi, turklāt ne no Igaunijas, tajā uzstājas reti.

Uzstāsies: Sestdien, 28. martā, 13.45 Jooks un 21.30 Sinilind

Shipsi

Shipsi solo projekts ir viena no interesantākajām lietām, kas pēdējo gadu laikā radusies Latvijas mūzikā, un nav nekāds pārsteigums, ka tā novērtēta arī ar uzaicinājumu uz TMN. Mūziķis neierakstās nekādos konkrētos žanru rāmjos, sakausējot kopā populāro un akadēmisko mūziku, kas ir vēl viens svarīgs Tallinas Mūzikas nedēļas virziens. Būs interesanti redzēt, kā viņš izskatīsies tik vēlu vakarā uz Soprus skatuves – ir skaidrs, ka kāds pārsteigums notiks, lai sanākušajiem nesāktu nākt miegs no tik mierīgas mūzikas tik vēlā vakara stundā, taču kāds tas būs, diez vai kāds šobrīd var iedomāties.

Uzstāsies: Sestdien, 28. martā, 16.00 Jooks un 23.00 Kino Soprus

Laika Suns

Laika Suns savu lietu rokmūzikā dara tik labi, ka ir pilnīgi vienalga, ka grupa dzied latviski – šī mūzika viennozīmīgi aizraus arī tos, kas nesapratīs ne vārdu no Arņa Račinska tekstiem. Kvartets uz Tallinu diez vai ir devies, lai tiktu pamanīts no ierakstu kompāniju vai lielo mediju puses, drīzāk, tā ir atrādīšanās neikdienišķai publikai, sevis patestēšana, un, ja izdodas, arī iepazīšanās ar kādiem ārvalstu pasākumu organizatoriem. Galvenais uzsvars šajā reizē ir tieši uz pašizaugsmi, un par to mēs varam tikai priecāties – Latvijai tas dos vēl labāku grupu ar jaunām emocijām, bet Tallinai – lielisku koncertu.

Uzstāsies: Sestdien, 28. martā, 21.00 Kino Soprus

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!