Atskats uz "Gas of Latvia" un "Ansamblis Manta" pirmo kopkoncertu K. Suns + FOTO

Raksta attēls - Atskats uz "Gas of Latvia" un "Ansamblis Manta" pirmo kopkoncertu K. Suns  + FOTO Attēlā: Edgars Šubrovskis, Foto: Marina Ignatjeva

22.04.2016 / Aiga Leitholde

Ceturtdien, 21. aprīlī, kinoteātrī K. Suns tika aizvadīts pirmais no diviem grupu “Gas of Latvia” un “Ansamblis Manta” kopkoncertiem. Šodien, 22. aprīlī, koncertu varēsi noklausīties otro reizi. Ko dzirdēsi, ko redzēsi?

Deviņdesmitajos gados Adris Indāns ( “Gas of Latvia” līderis) un Edgars Šubrovskis ( “Ansamblis Manta”) spēlēja pagrīdes grupā “Kartāga”, kuras koncertu fragmentus klātesošie var vērot K. Suns koncerta ievadā. “Kartāgas” skanējums bijis noizīgs un ekspresīvs, bet arī poētisks. Šos mākslinieciskos izteiksmes līdzekļus mūziķi joprojām tur cieņā, īpaši poētisko.

Ja “Gas of Latvia” mūzikā dzejas vēstījums ir sirreāls un simbolisks, tad “Ansamblis Manta” stāsti ir reālāki, kuros tiek apdziedātā cilvēka jūtu pasaule. Dzejas vēstījumā ērtāk būs iedziļināties, grupas klausoties grupu ierakstus mājās, jo koncertā uz kino ekrāna īpaši skaistas būs mākslinieku Zanes Zelmenes un Raita Kalniņa video projekcijas.

Interesanti grupu uzstāšanos klausīties sēžot mīkstos krēslos, ja parasti ierasts kustēties līdzi dziesmām, taču tajā pašā laikā tā ir arī omulīga sajūta. Blakus, kinoteātra ejā, nosēdusies māmiņa ar maziem bērniem, kuri rotaļīgi vēro koncertu. Tas liek aizdomāties, ka vispār mums pietrūkst regulāru koncertu, kas būtu tieši īstajā laikā jaunajiem pieaugušajiem cilvēkiem ar maziem bērniem. Kāpēc gan šis kopkoncerts nevarētu būt šādas tradīcijas sākums? Arī šodien klausītāji K.SUNS zālē uz koncertu tiek gaidīti jau plkst. 19.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!