Apskats: Mona De Bo prezentācijas koncerts

Raksta attēls - Apskats: Mona De Bo prezentācijas koncerts Attēlā: Edgars Rubenis Foto: Kristians Kažmers

08.11.2015 / Aiga Leitholde

6. un 7. novembrī ar diviem koncertiem Kaņepes Kultūras centrā jauno albumu Īstenībā prezentēja Mona De Bo.

Prezentācijas koncertos grupas sastāvam Edgaram Rubenim un Edgaram Eihmanim pievienojās vēl četri mūziķi - pūšamo instrumentu sekcija un taustiņinstrumentālists/ģitārists, šādi esot maksimāli tuvu tam, kas ir dzirdams albuma ierakstā. 

Lai asākas muzikālās maņas

Mona De Bo koncerti Latvijā gada laikā ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi, tāpēc vienmēr labi apmeklēti. Koncerta auditoriju veido interesenti, kas grupas daiļradei seko līdzi no pirmsākumiem vai tikai tagad grupu ir atklājuši, kā arī citi mūziķi. Lai Kaņepes Kultūras centra omulīgā zālē joprojām būtu ērti, protams, vislabāk ir rīkot divus koncertus. Šoreiz izvēlējos apmeklēt piektdienas koncertu, jo tie pirmie koncerti vienmēr pārbauda mūziķu maņu asumu. Piektdienas vakars bija labi apmeklēts. Mona De Bo varēja klausīties, guļot uz spilveniem, sēžot uz garajiem soliem, stāvot.

Lai asākas muzikālās maņas Foto: Kristians Kažmers

Atpūtini prātu

Mona De Bo ir tie koncerti, kuros piedzīvoto tu neatstāsti. Ir diezgan bezjēdzīgi atzīmēt skaņdarbu setlisti. Ja analizēsi kādus tehniskos aspektus, sabojāsi vakaru ar lieku domāšanu. Arī Mona De Bo neskaidro savu mūziku, atļaujot klausītājiem pašiem interpretēt skaņdarba vēstījumu. Ja tomēr par to īpašo Mona De Bo mūzikā, tad, manuprāt, tā ir hipnotiskā noskaņa, kas iedarbojas uz ķermeņa baudas centriem, nevis prāta izdomātiem estētiskiem kritērijiem.

Ir arī hits!

Bet īstenībā Mona De Bo ir arī savs hits, kas vienmēr tiek pieprasīts un uzņemts ar lielām ovācijām un izskanēja arī piektdienas koncertā. Tas ir skaņdarbs Viņi aiziet saulē no 2010. gada albuma Nekavējies, šīs ir spēles ar tevi. Šķiet, Viņi aiziet saulē popularitāti ir iemantojis, pateicoties vietnei youtube, kurā var noskatīties skaņdarba koncerta video.

Ir arī hits! Foto: Kristians Kažmers

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!