Industrijas Ziņas

10 pārsteidzoši un dīvaini mūzikas stili

Raksta attēls - 10 pārsteidzoši un dīvaini mūzikas stili Ekrānšāviņš no video Skittles Boom Box

22.05.2016 / Parmuziku.lv

Cilvēki ir izdomas bagāti, radot jaunus mūzikas stilus, un daži no tiem kļūst arī populāri.

1. Country DANCE Music jeb CDM

It kā kantrī jau no sākta gala ir bijis deju mūzikas stils ar savu deju virzienu - līnijdejas, taču šoreiz kantrīmūzikas vokāla melodijas pamatu veido elektroniskās mūzikas ritmi. Šī apvienošanās ir saprotama arī no komerciālā viedokļa - gan kantrī, gan deju ir pasaulē populārākā un pirktākā mūzika. CDM savā mūzikālajā daiļradē izmantojis arī dīdžejs Aviici.

2. Glitch Soulazz

Dīdžeju producēts gitchhop ar džeza vai blūza elementiem. Idejiski šādu gitchhop attīstību esot aizsācis Moby, bet nostiprinājuši dīdžeji Pretty Lights, The Marvel Years, Gramatik, Big Gigantic, Free The Robots.

3. Dark Bass

Radies, saplūstot elektroniskās mūzikas stiliem: bass, triphop un industrial, viegli ieskanoties EDM. Pazīstamākie mākslinieki Lauren Stone, Ohmanac un Plush City.

4. Orchestral IDM

IDM jeb inteliģento deju mūziku raksturo vēlme eksperimentēt. Tad nu Orchestral IDM gadījumā dīdžeju domas lidojumu izspēlē orķestris.

5. Unblack metal

Unblack metal ir monētas otra puse - saglabāta black metālam raksturīgās muzikālās izpausmes, tikai dziesmu tekstos viss tiek skatīts nevis no sātana, bet dieva skatupunkta.

6. Anti-folk

Idejiski tā pati vecā labā folkmūzika, tikai ar sarkastiskāka vai ar dīvainiem tekstiem.

7. Nerdcore

Nerdcore jeb hiphops nūģiem par zinātniskās fantastikas, datorspēļu tematiku.

8. Splittercore

Splittercore ir tehnomūzikas modifikācija, kurā ritma sitienu ātrums sasniedz 600 sitienus minūtē. Īpaši izturīgie var izmēģināt splittercore ar 1000 sitieniem minūtē.

9. Chiptune

Šī mūzika ir rakstīta, izmantojot vecus datorus, spēļu konsoles vai arī šīm ierīcēm raksturīgos skaņas formātos.

10. Vaporwave

No interneta kopienu sajūsmāšanās par 1960. - 1980. gadu popkultūru bija par iemeslu arī jauna mūzikas stila Vaporwave dzimšanai. Vaporwave skan nedaudz pēc uzgaidāmās telpas mūzikas, nedaudz pēc reklāmas džingla. Par Vaporwave pionieri tiek saukts elektroniskās mūzikas producents Daniels Lopatins.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!