Industrijas Ziņas

Tehno mūzikas zināmākie un ne tik zināmie fakti

Raksta attēls - Tehno mūzikas zināmākie un ne tik zināmie fakti Yotube ekrānšāviņš

19.01.2016 / Parmuziku.lv

Tehno mūzika ir viens no tiem mūzikas žanriem, par kuru šķietami ir daudz vairāk stereotipu un aizspriedumu, nekā pašu tehno mūzikas klausītāju. Lai vai kā, bet tehno mūzika tomēr ir sava veida vecmāmiņa tiem elektroniskās mūzikas virzieniem, kurus mēs pazīstam un klausāmies šobrīd.

Tehno dzimtene - Detroita

Par tehno mūzikas pirmsākumiem uzskata pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumu Amerikā, Detroitā.

Kraftwerk - The Robots

Vācu grupu Kraftwerk mēdz uzskatīt par vieniem no tehno mūzikas rašanās iedvesmotājiem.
Starp citu, viena no retajām ārzemju grupām, kuru bija atļauts klausīties Padomju Savienībā.

Rave Party

Deviņdesmitajos gados tehno mūzika piedzīvoja milzonīgu uzplaukumu un andergraunda reiva ballītes no Londonas strauji izplatījās visā Eiropā.

Russian Rave in Forest

Toties pēc youtube parādīšanās andergraunda reivu ballītes ieguva citus apmērus. Piemēram - leģendāru video statusus.

Technoviking

Par īstu grāvēju internetā kļuva Tehno Vikings ar savu performanci Berlīnes ielās.

The Story Of Technoviking

Tehno Vikinga video bija tik populārs, ka par to tika izveidota pat dokumentālā filma.
Starp citu - teju nevienam nav ne jausmas, kur šobrīd ir un ko dara Tehno Vikings, bet viens ir skaidrs - viņš bija viens no pirmajiem internet memes un viral video aizsācējiem.

Love Parade Berlin

Viens no pasaulē populārākajiem un ar narkotiku un homoseksuālisma stāstiem apvītākais tehno mūzikas festivāliem - Love Parade, kurš pirmo reizi notika 1989. gadā Rietumberlīnē.

Berlīnes slavenākais tehno klubs Berghain

Berlīne nereti tiek uzskatīta par mūsdienu tehno mūzikas galvaspilsētu. Tās slavenākais klubs Berghain izceļas ar lielākajām ballītēm svētdienu rītos līdz pirmdienu rītiem, kā arī ļoti stingru face control, kur rindā uz klubu nākas stāvēt pat līdz divām stundām un beigās saņemt atraidījumu tikt iekšā. Toties tie, kas tur ir bijuši, nespēj beigt sajūsmināties.

Filma Berlin Calling

Filma, kura jānoskatās ikvienam, kurš vēlas doties tehno piedzīvojumos Berlīnes virzienā. Iespējams, ka šīs filmas skaņu celiņš ir pat vēl populārāks par pašu filmu.

Paris Berlin 20 Years of Underground Techno

Savukārt tiem, kuriem interesē andergraunda tehno dzīve, šī varētu būt saistoša filma.

Kā radīt tehno mūziku plašu atskaņotājā

Interesants video, kurā var redzēt kā ar dažādiem trikiem un eksperimentiem var radīt tehno mūziku no vinila platēm un plašu atskaņotājiem.

Tehno mūzika un ārstniecība

Interesants fakts: tiek veikti pētījumi, ka iespējams tieši tehno mūzika var atvieglot Pārkinsona slimnieku ikdienu.


 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!