10 interesanti fakti par grupu "Years & Years"

Raksta attēls - 10 interesanti fakti par grupu "Years & Years" Publicitātes foto

05.07.2016 / Parmuziku.lv

Viena no visgaidītākajām grupām šī gada festivālā Positivus ir "Years & Years" - sintīpopa grupa, kas šobrīd ir slavas zenītā. Grupas pirmsākumi meklējami 2010. gadā, bet 2015. gads grupai atnesa panākumus un atzinību.

1. Debijas albums "Communion"

Grupas debijas albums "Communion" iznāca 2015. gada vasarā, klausītājus iepriecinot ar vairākiem hitiem: "Desire", "King", "Shine", "Eyes Shut". Arī kritiķi albumu uzņēma pozitīvi, novērtējot Ollija Aleksandera spēju rakstīt dziesmu vārdus, neizmantojot klišejas, kā arī slavēja astoņdesmito gadu muzikālās atsauces un albuma kopējo labi dejojamo grūvu.

2. Veiksmīgākais hits "Kings"

2015. gada hits "Kings" stāsta par konrolējošām attiecībām, kuras tik viegli nav iespējams pārtraukt. Videoklipā ar grupu strādājis horeorgāfs Raiens Hefingtons (Ryan Heffington), kura veikums ir arī Sia videoklipu "Chandelier" un "Elastic Heart" kustību autors.

3. Ollijs Aleksanders

Pazīstamākais grupas dalībnieks ir Ollijs Aleksanders (Olly Alexander), kurš ir arī aktieris un modelis. Aleksanders  publiski pauž savu attieksmi saistībā ar seksuālajām minoritātēm saistošiem jautājumiem. Ar savu dzīvesbiedru viņš ir precējies.

4. Aktuālais videoklips "Worship"

Dziesmas "Worship" videoklips aicinās skatītāju aizdomāties par identitātes, dzimuma, seksualitātes savstarpējo saistību. Arī šajā videoklipā grupa sadarbojas ar horeorgāfu Raienu Hefingtonu.

5. Filma "Enter the Void"

Grupas līderis Olijs Aleksanders ir piedalījies filmās, mūziklos un seriālos. Viņš arī redzams režisora Gaspāra Noe 2009. gada psihodēliskajā filmā "Enter the Void", kā arī režisora Roba Letermana 2010. gada filmā "Gulivera piedzīvojumi" un ne tikai.

6. "Breathe" kaverversija

"Years & Years" ir uztaisījuši stilīgu kaverversiju Šona Pola dziesmai "Breathe".

7. Arhitekts Emre Turkmens

Pirms mūzikas karjeras grupas taustiņinstrumentālits Emre Turkmens (Emre Türkmen) strādāja arhitektūras birojā un ir līdzdarbojies Brighton & Hove Albion's Amex Stadiona dizaina veidošanā.

8. Austrālietis Maikijs Goldsvortijs

Maikijs Goldsvortijs (Mikey Goldsworthy), iespējams, ir visklusākais no dalībniekiem, kurš kopā ar Turkmenu dibināja grupu "Years&Years".  Goldsvortijs uzaicināja grupai pievienoties Aleksanderu, kad kādā mājas ballītē bija dzirdējis viņu dušā dziedam “Killing Me Softly”.

9. Sākumā viņi bija 5

Līdz 2013. gadam "Years&Years" uzstājās piecratā: grupas dalībnieki bija arī Noels Līmans ( Noel Leeman) un Olivers Subria (Olivier Subria) - to labi redzam 2012. gada videoklipā "I wish I knew".

10. Aizkadrā

Grupa koncertos uzstājas kopā ar bundzinieku Dilanu Belu (Dylan Bell), taču viņš nav oficiālais "Years&Years" dalībnieks.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!