Vasara tuvojas: 25 Baltijas mūzikas festivāli

Raksta attēls - Vasara tuvojas: 25 Baltijas mūzikas festivāli

27.04.2016 / Parmuziku.lv

Lai mūzika skan katru nedēļas nogali!

Mūzikas festivāla apmeklējums ir labs iemesls iepazīt Latviju un mūsu tuvākos kaimiņus. Interesanti, ka vasaras mūzikas festivālu skaita ziņā līderos ir Lietuva. Tāpat pēdējos gados arvien biežāk negaidīti sevi piesaka stilīgi un neformāli mazie festivāli, kas tevi vilinās mainīt savus plānus, taču lielākā daļa Baltijā notiekošo vasaras mūzikas festivālu datumus jau ir izziņojuši!

1. Tartu Indiefest

No 19. - 21. maijam Igaunijas pilsētā Tartu norisināsies ikgadējais indiemūzikas festivāls.

2. Schilling festival

2. jūnijā Igaunijas pilsētā Pērnavā  notiks indie mūzikas festivāls "Schilling festival". Šobrīd zināms, ka uzstāsies grupas "The Embassy", "The KVB" un citi.

3. Summerburst Baltic

No 11. līdz 12. jūnijam Lietuvā, Viļņā pirmo reizi notiks elektroniskās mūzikas festivāls Summerburst Baltic.

4. Kilkim Žaibu

No 23. - 25. jūnijam Lietuvā Lūkstas ezera krastā notiks folkmūzikas un metālmūzikas festivāls "Kilkim Žaibu", kurā piedalīsies Latvijas grupas "Echatos", "Obscurus Orbis".

5. Festivāls Rīgas Ritmi

Festivāla Rīgas Ritmi koncerti notiek visa gada garumā, taču festivāla centrālos notikumus Rīgā varēs dzirdēt no 28. jūnija līdz 2. jūlijam, kura ietvaros varēs dzirdēt gan ārzemju viesus, gan Latvijas mūziķus.

6. Bliuzo naktys

1. jūlijā Lietuvā, Varniai Lūksto ezera piekrastē notiks blūza festivāls "Bliuzo naktys", kurā piedalīsies arī mūsu grupas "Latvian Blues Band"un "Coolmans Report".

7. Bauskas kantrimūzikas festivāls

8. un 9. jūlijā Bauskā notiks ikgadējais kantrimūzikas festivāls.

8. Holi krāsu festivāls

9. jūlijā, Rīgā, Lucavsalā, norisināsies HOLI krāsu festviāls Latvijā. Uzstāsies grupa "Carnival Youth", dīdžeji Toms Grēviņš, Artūrs Mednis, Dj Gustavito un citi

9. Playground

No 8. līdz 10. jūlijam Sporta kompleksā 333 notiks aktīvās atpūtas un mūzikas festivāls "Playground".

10. Rupjmaize

Alternatīvās mūzikas festivāls "Rupjmaize" 10. un 11. jūlijā notiks Smiltenes pusē esošajā viesu mājā "Kalbakas". Programma vēl tiks izziņota.

11. Devilstone festival

No 14. – 17. jūlijam Lietuvā Anīkščos norisināsies smagās mūzikas festivāls "Devilstone festival".

12. Positivus Festival

Šogad Positivus Festivālam aprit 10 gadi! Salacgrīvā no 15. līdz 17. jūlijam klausītājus iepriecinās tādas zvaigznes kā Igijs Pops, M83, Ellija Goldinga, Marks Ronsons un citi.

13. Saulkrasti Jazz festival

Šogad norisināsies no 18. – 23. jūlijam, programma vēl tiks izziņota.

14. Klang!

22. un 23. jūlijā netālu no Ķekavas, skaistajā Klanģu kalnā dārdēs rokfestivāls "Klang!" ar "Laime Pilnīga", "Pienvedēja Piedzīvojumi", "Inokentijs Mārpls" un citu grupu piedalīšanos.

15. Galapagai

29. un 30. jūlijā Lietuvā, Zarazai (netālu no Daugavpils) notiks festivāls Galapagai, kurā uzstāsies "Milky Chance", "Gordon City Live" un citi.

16. LMT Summer Sound

Festivāls LMT Summer Sound šogad norisināsies 29. - 30. jūlijā Liepājas pludmalē. Festivālā dzirdēsim King Charles, "Lost Frequencies" un "Milky Chance", "DaGamba", "Carnival Youth" un citus.

17. Weekend Festival

Jau otro gadu, no 4.līdz 6. augustam, Igaunijas pilsētas Pērnavas pludmalē norisināsies elektroniskās mūzikas festivāls, kurā uzstāsies tādas zvaigznes kā AVICII, Sigma, Knive Party un citi

18. Laba Daba

No 5. līdz 7. augustam Līgatnes pagasta Ratniekos notiks mūzikas festivāls Laba Daba. Tagad jau zināms, ka šajā vasarā dzirdēsim "Zāle", "Tehnikums", "Dzidriņas Megasistēma", "Nē" un daudzas citas grupas.

19. Roko naktys

5. un 6. augustā Lietuvā, Zarazai, notiks arī festivāls "Roko naktys". Šobrīd zināms, ka festivālā uzstāsies "Queen Kwong", "The Pearl Harts" un citi.

20. Granatos live

No 5. līdz 8. augutstam Lietuvā, Rumšiškės ( netālu no Kauņas" notiks festivāls Granatos live, kurā uzstāsies, piemēram, "Lost Frequencies".

21. Karkle festival

No 12. līdz 15. augustam Lietuvas piekrastē Karkle notiks pludmales festivāls, kurā uzstāsies gan elektroniskās mūzikas grandi "Sigma", tā arī mūsu "Carnival Youth".

22. Kubana 2016

No 11. līdz 14. augustam Rīgā, Lucavsalā jau otro reizi notiks festivāls Kubana. Šogad fesivālā dzirdēsim, piemēram, grupas "Guano Apes" un "The 69 Eyes".

23. Fontaine Festival

12. un 13. augustā Liepājā notiks ikgadējais "Fontaine Festival". Programma vēl tiks izziņota.

24. Visagino Country

19. un 20. augustā kantrīmūzikas cienītāji tiek gaidīti Lietuvas pilsētā Visaginas (netālu no Daugavpils) notiekošajā Visagino Country festivālā.

25. Loftas fest

No 2. līdz 4. septembrim Lietuvā, Viļņā jau piekto gadu notiks urbānās klutūras un mūzikas festivāls "Lofta fest". Zināms, ka šogad festivālā uzstāsies "Daughter".

Pēc lasītāju lūguma papildinām festivāla sarakstu:

26. VIRGAfest, ģitārista Ainara Virgas organizētais festivāls kas 18. jūnijā notiks Virgā, Priekules novadā.
27. Pāvilostas mākslas un mūzikas festivāls Zaļais Stars, kas  22. un 23. jūlijā notiks Pāvilostā. 
28. Līvifest 2 "Līvi svin 40", kas notiks  27.augustā Liepājā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!