Lietuvas ekstremāla rokenrola kūrorts “Devilstone” paplašinās teritoriju

Raksta attēls - Lietuvas ekstremāla rokenrola kūrorts “Devilstone” paplašinās teritoriju Publicitātes foto

21.12.2016 / Parmuziku.lv

“Devilstone”, ekstrēmā rokenrola festivāls, devīto reizi tradicionāli norisināsies Anīkščos (Lietuvā), Dainuvas ielejā Šventoji upes krastā, no 2017. gada 13. līdz 16. jūlijam. Festivāls, kas notiek jau kopš 2009. gada un nepārtraukti aug, ir viens no spilgtākajiem brīvdabas alternatīvās mūzikas pasākumiem Baltijas valstīs.

Festivāla mūzika izceļas ar žanru dažādību: kvalitatīvs, moderns roks mijās ar ekstremālu, atlasītu metālu, kā arī ar oriģināla skanējuma elektroniku. Tik plašu alternatīvās mūzikas spektru sagaidīsit arī nākamās vasaras vidū.

Organizatori, radošā grupa “ALT events”, min, ka festivāls arī turpmāk progresēs un devītajā reizē publika atkal tiks pārsteigta ar jaunumiem. Viens no tiem – jauna skatuve, kas vēl vairāk paplašinās festivāla teritoriju un nodrošinās jaunu telpu papildu darbībām. Saskaņā ar organizatoru sacīto, cilvēku skaits festivālā kļūst arvien blīvāks un aktīvās zona aizpilda visu ielejas platību, teju no vārtiem līdz upei. Tādēļ tiek kaldināta ideja festivāla publikai sniegt plašāku teritoriju un iespēju izkļūt no darbību virpuļa, neizejot aiz “Devilstone” robežām.

“Festivālam vēl ir kur augt – šogad to redzējām. Mēģināsim vēl vairāk paplašināt tā perimetru, lai atrastu vietu papildu kempingam un nedaudz citādākas atmosfēras telpai ar jaunu skatuvi. Kāda precīzi būs šīs skatuves koncepcija – pagaidām vēl kaldinām. Bet idejas rodas no fakta, ka līdz šim “Devilstone” nebija lounge stila, atpūtai paredzētas telpas”, - stāsta festivāla radošās grupas vadītājs Vaids Voronavičs (Vaidas Voronavičius).

Kā jau ir kļuvis ierasts, “Devilstone” sola vārtus vērt vaļā un muzikālo programmu sākt ceturtdienā. Savukārt, pēc veiksmīga pērnā eksperimenta, koncerti norisināsies arī svētdienā. “Devilstone” neaprobežojas vien ar Dainuvas ielejas teritoriju. Anīkšču pilsētas bibliotēka festivāla mākslinieciskajām iniciatīvām jau vairs nav sveša – festivāls pilsētas publiskajā telpā atkal iepazīstinās ar jaunām izstādēm un projektiem.

“Devītais “Devilstone” izcelsies ar savām spēcīgajām īpašībām un būs papildināts ar jauniem akcentiem. Alternatīvās mūzikas spektru paplašināsim, iepazīstinot ar Baltijas valstīs ne sevišķi moderniem žanriem, taču rūpēsimies par atmosfēras pretstatiem. Dzidra skaņa, skaistas gaismas un līdz detaļām iekārtota apkārtne – saglabāsies kā festivāla tēla daļa. Savukārt publikai atkal dāvināsim daudz muzikālu, māksliniecisku atklājumu un provocēsim labākās to rokenrola emocijas”, - iepazīstina festivāla organizatori.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!