Tallinn Music Week izlase: Mūziķi, par kuriem vēl dzirdēsim

Raksta attēls - Tallinn Music Week izlase: Mūziķi, par kuriem vēl dzirdēsim Foto: Tallinn Music Week / flickr.com

07.03.2016 / Aiga Leitholde

Vieni klausītāju uzmanību piesaista ar aktuālu, stilīgu skanējumu, otri, gluži pretēji, ir pilnīgi sava ceļa gājēji. Šie Tallinn Music Week mākslinieki jau ir guvuši mūzikas kritiķu un radio dīdžeju ievētību, vai arī publika Tallinā viņus uzņems ar mīlestību?

Krievija: Oligarkh

Mūziķu kolektīvs hiphopa iedvesmotus elektronikas bītus miksē kopā ar Krievijas tradicionālo mūziku. Rezultāts ir orģināls un mūsdienīgs - iederēsies gan stilīgā kluba atmosfērā, gan antropoloģiskā pētījumā.

Vācija: La Boum Fatale

Producentam ir ķēriens radīt intensīvu un izsmalcinātu elektronisko mūziku. Viņš lapbrāt sadarbojas ar grafiskajiem dizaineriem, šādi mūziku padarot vēl skaistāku. Ja apstākļi būs labvēlīgi, La Boum Fatale mēs droši vien dzirdēsim aktīvajā radio rotācijā.

Kanāda: Karla Liz-Coverdale

Jauno kanādiešu komponisti atzinīgiem vārdiem slavē visi nozīmīgākie mūzikas apskatnieki, tostarp The Wire, The Guardian, NPR, The Quietus, Adhoc. Komponiste savās skaņu gleznās no pazīstamiem instrumentiem izvilina iepriekš nedzirdētu skanējumu.

Norvēģija: Sturle Dagsland

Norvēģiju izsenis pazīstam kā elfu un troļļu zemi un Sturle Dagsland ir viens no šīm mitoloģiskajām būtnēm. Mūziķa balsij ir plašs diapazons, un dziesmu rakstīšanas pieeja netipiska, kas savienojumā ar mūziķa fantastisko izskatu pārsteidz, izbrīna un raisa cita veida neierastas emocijas.

Dānija: Black Daniels

2014. gadā dāņu drum & bass mākslinieks Black Daniels bija jaunatklājums Skanināvijas zemēs, nākamajā gadā viņa skaņdarbi tika atskaņoti radio stacijā American edm.com - un tā ar katru gadu producents apgūst arvien plašāku teritoriju. Enerģētiskais, grūvīgais skanējums top sadarbībā ar Anders Meinhardt, vienu no pasaules labākajiem drum & bass bundziniekiem.

Anglija: Emilie Levienaise Farrouch

Filmu skaņu celiņi un postroka stilistika klausītājiem ir padarījuši interesantu arī kamermūziku, tajā skaitā arī komponistes debijas albums Like Water Through The Sand, kas rakstīts klavierēm, stīgu kvartetam un elektronikai, jau ieguvis internacionālu kritiķu atzinību. Tagad vien atliek komonistes spējas novērtēt arī internacionālam klausītājam.

Igaunija: Jüri Pootsmann & Band

Juri tik tikko uzvarējis Igaunijas nacionālo Eirovīzijas atlasi, saņem komplimentus par savu daudzveidību - viņš sevi pierāda ne vien kā popmūzikas, bet arī roka un fankmūzikas dziedātājs, tātad, interesanti būs visiem!

Pilna festivāla programma, kā arī  caurlaides ir pieejamas Tallinn Music Week mājaslapā. Līdz 21. martam caurlaides varēs iegādāties par 50 eiro. Tās nodrošina ieeju visos klubos un koncertu vietās, kā arī speciālus piedāvājumus, kas saistīti ar citām festivāla programmām: http://tmw.ee/store/festival-pass.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!