Industrijas Ziņas

Dāvis Kaņepe stāsta par mūziķiem, kuri uzstāsies festivālā "Komēta"

Raksta attēls - Dāvis Kaņepe stāsta par mūziķiem, kuri uzstāsies festivālā "Komēta" Attēlā "The Brooklyn Gypsies", publicitātes foto

13.06.2016 / Aiga Leitholde

“Mums festivālā nav galveno mākslinieku, tāpēc nemēģinām kādu izcelt vairāk par otru, jo katrs mums ir īpašs, ” festivāla Komēta preses konferencē sacīja viens no organizatoriem Dāvis Kaņepe, tomēr piekrita ieskicēt festivāla galvenās skatuves "Pasaule" māksliniekus.

Stāsta Dāvis Kaņepe: "Šogad muzikālās programmas galvenās skatuves izvēlē uzsvaru likām nosacītām uz pasaules konflikta zonām un vietām, kurās notiek karš, kas rada cilvēkos aizspriedumus par šo zemju cilvēkiem un kultūru. Piemēram, par bēgļu jautājumu. Tāpēc liels prieks, ka festivālā uzstāsies sīriešu slavenākais kāzu muzikants Omārs Solemans (Omar Souleyman). Viņš šobrīd atrodas bēgļu gaitās un dzīvo Stambulā. 2012. gadā Solemanu pamanīja elektroniskās mūzikas dīdžejs Four Tet un palīdzēja mūziķim iegūt starptautisku slavu. Solemans ir uzstājies Glastonberijas festivālā 100 000 lielai, sajūsminātai auditorijai.

Ar Izraēlas vēstniecības atbalstu festivālā dzirdēsim grupu “Yemen Blues”, kuras solists Ravids (Ravid) ir viens no daudzsološākajiem Izraēlas dziedātājiem, kas ap sevi ir sapulcējis sešu meistarīgu mūziķu kolektīvu. Interesanti, ka Ravids ir stažējies Moldovā sieviešu klosterī. Grupai izvēlēts šāds nosaukums, jo viņa ģimene ir no Jemenas. Kad šajā valstī sākās liela neiecietība pret ebreju izcelsmes iedzīvotājiem, viņi lielā skaitā izceļoja uz Izraēlu, kur muzikāli joprojām turpināja kopt un attīstīt Jemenas ebreju tradīcijas.

Rokijs Devūnijs (Rocky Dawuni) ir regeja mūziķis no Ganas. Interesanti, ka Grammy balvas vēsturē tikai divas reizes ir bijuši nominēti albumi no Āfrikas, pagājušogad balvai  bija nominēts Rokijs  albums "Branches Of The Same Tree". Mūziķis ir liels cilvēktiesību aktīvists – viņš iesaistās Ganas un arī visas Āfrikas sociālpolitiskajā attīstībā un vienlīdzības veicināšanā.

Pie mums brauks arī grupa “DakhaBrakha”, kur Latvijas klausītāji divas reizes ir dzirdējuši pasaules mūzikas festivālā Porta. Vienu no brīnišķīgākajiem “DakhaBrakha” videoklipiem ir veidojis Vincents Mūns (Vincent Moon). Kad Mūns uzzināja, ka grupa uzstāsies Komētā, viņš bija priecīgs un teica, ka, iespējams, pienācis laiks grupas nākamajam video.

Dzirdēsim Āfrikas Džimiju Hendriksu – Vie Farka Toure (Vieux Farka Toure). Viņš ir lielisks ģitārists un dziedātājs, slavenā Ali Farka Toure dēls. Tēvs dēlam bija aizliedzis spēlēt ģitāru, tāpēc dēls to darīja slepus. Dažus gadus pirms tēva nāves Vie guva viņa svētību turpināt šo ģimenes tradīciju.

Uzstāsies 2012. gada pasaules čempionāta bītboksā trešās vietas Skilers (Skiller), kurš nāk no Bulgārijas. Sociālajā vietnē youtube iespējams noskatīties sacensību starp Skilers un francūzi Alemu. Kas mani pārsteidza – Skilers pēc ģērbšanās stila un dzīves pozīcijas vairāk ir hipijs, savukārt francūzis - hiphopa urbānās kultūras pārstāvis. Man patika, ka rezultātā izrādījās, ka čalis ar gariem matiem var būt tik pat labs un labāks bītbokseris kā šīs kultūras pārstāvji.

Kolektīvā no Ņujorkas “The Brooklyn Gypsies” apvienojušies seši cilvēki – divi japāņu mūziķi, jamaikietis, ungārs un dziedātāja ir hiphopa māksliniece no Spānijas. Viņi visi ir satikušies Ņujorkā un spēlē mūziku, kurā ļoti ir dzirdamas dažādās tautu tradīcijas.

Dzirdēsim perkusionista Arta Oruba un franču pianisa un čellista SIG (Siegfried) duetu. Sigfrīds ir slavens arī ar savām improvizācijas spējām. Esam runājuši, ka viņš palīdzēs iesaistīt citus mūziķus improvizācijas skatuvei "Melnais caurums" .

Meksikāņu izcelsmes dziedātājs Dorians Vuds (Dorian Wood), klausītājus pārsteigs ar savu balsi!"

Turpmākās nedēļas turpināsim iepazīstināt ar festivāla Komēta programmu. Festivāls norisināsies Rīgā, Bolderājas Daugavgrīvas cietoksnī no 7. līdz 10. jūlijam. Plašāka informācija atrodama festivāla mājaslapā

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!