Industrijas Ziņas

Latviešu režisora filmai par Laibach koncertiem Ziemeļkorejā publicēts treileris

Raksta attēls - Latviešu režisora filmai par Laibach koncertiem Ziemeļkorejā publicēts treileris

17.03.2016

Beidzot varam gūt kaut nelielu ieskatu šajā viennozīmīgi ekstrēmajā piedzīvojumā.

Slovēņu industriālā roka grupa Laibach ar koncertiem Ziemeļkorejā viesojās 2015. gada augustā - domājams, ka nevienam nav šaubu, ka šis ir visavangardiskākais Rietumu ansamblis, kas jebkad uzstājies šajā stingra režīma valstī. Tā kā mūziku Ziemeļkorejā stingri uzrauga valsts iestādes, šī bija rūpīgi plānota vizīte. Laibach valsts galvaspilsētā Phenjanā uzstājās Ziemeļkorejas atbrīvošanās no Japānas 70. gadadienā. Lai būtu pavisam skaidra pārliecība, ka šis notikums nekaitēs sociālistikās republikas pilsoņu morālei, pārrunas par koncertiem notika vesela gada garumā.

Divām studijām bija uzticēts šo unikālo pasākumu iemūžināt un vēlāk pārvērst dokumentālajā filmā, viena no tām ir latviešu Vides Filmu studija. Filmas režisors: Uģis Olte.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!