Industrijas Ziņas

M.I.A., iespaidojoties no bēgļu krīzes, izveido mūzikas video

Raksta attēls - M.I.A., iespaidojoties no bēgļu krīzes, izveido mūzikas video Ekrānšāviņš

27.11.2015 / Alise Pabērza

Pasaulē plaši zināmā repere no Anglijas M.I.A. savam jaunākajam singlam Borders izveido uzrunājošu videoklipu.

M.I.A. jau kādu laiku ir mazliet ielīdusi pagrīdē, kur it kā strādā pie sava jaunākā studijas albuma Matahdatah, kuram teorētiski būtu jāiznāk vēl šajā, 2015. gadā, bet praktiski tā izdošanas datums vēl nav izziņots. Toties pirms nedēļas M.I.A. pārsteidza visus izdodot singlu Borders no gaidāmā albuma un šodien, 27. novembrī, pārsteidza visus vēlreiz, izdodot šī singla videoklipu. M.I.A. pati ir šī klipa režisore un nav šaubu, ka šis video nepaliks nepamanīts mūzikas pasaulē, kā arī ārpus tās, jo tajā ir atainota šobrīd pasaulē tik sensitīvi uztveramā tēma - bēgļu krīze. 

 

Interesanti, ka M.I.A., lai arī dzimusi Anglijā, ar ģimeni pati ir piedzīvojusi to kā ir būt bēglim, jo viņas vecāki, M.I.A. mazai vēl esot, pārcēlās dzīvot uz Šrilanku, kur neilgi pēc tam izcēlās pilsoņu karš, kas viņas ģimenei lika pārcelties uz Indiju no kuras viņi, nu jau kā bēgļi, ieradās atpakaļ Anglijā.

Videoklipā ir atainoti skati ar cilvēkiem, kuri cenšas tikt pāri žogiem, kuģo jūrā laivās, kā arī veido dzīvu cilvēku piramīdas, daudzi no šiem kadriem ir ļoti tuvi tiem, kurus bieži var redzēt TV ziņu sižetos, savukārt M.I.A. pati visu dziesmas laiku retoriski uzdod jautājumu What's up with that?!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!