Industrijas Ziņas

Droši pagriez skaļāk! Nav jākaunas, ja patīk Džastins Bībers

Raksta attēls - Droši pagriez skaļāk! Nav jākaunas, ja patīk Džastins Bībers Ekrānšāviņš.

03.01.2016 / Parmuziku.lv

Ilgu laiku Džastina Bībera vārds bija sinonīms visam bezgaumīgajam, nepareizajam un kaitinošajam (kā spiedzošu tīņu meiteņu bars), kas mūs smīdina popkultūrā. Taču 2015. atnesa klusu atziņu, ka Bībera jaunākie hiti ir atrodami arī mūsu pleilistēs. Bībera dziesmas savos variantos izpildīja pat “Chvrches” un “Florence + the Machine”.

Vai Bībera mūzika tagad ir kļuvusi stilīga?

Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, neskati albumu tikai pēc vāciņa, (kuru, saprotams, rotā Bībera portrets).  Protams, mūzikas apskatnieki uzslavē paša dziedātāja balss tembra briedumu. Taču, aplūko dziesmu autoru sarakstu! Pie dziedātāja ceturtā albuma “Purpose” strādājuši pasaules aktuālākie mūzikas producenti: dīdžejs Skrillex ir atbildīgs par albuma bungu skanējumu. Kopā ar dziesmu autoru Džeisonu Boidu (Jason Boyd) jeb Poo Bear  Bībers sarakstījis prātā paliekošas melodijas, piemēram, hits "What Do You Mean?", kas pirmajā publiskošanas nedēļā vietnē Spotify tika noklausīts 21 miljonu reižu.

Pusei no “Purpose” dziesmām skanējumu veidojis arī producents Blood Diamonds, kuru zinām kā popmūzikas brīnumbērna Grimes muzikālo sadarbības partneri. Singls "Where Are Ü Now" ir Skrillex un Diplo producēšanas kopdarbs, un būs atrodams arī februārī gaidāmajā Jack Ü albumā. Diplo mēs zinām arī kā Major Lazer dalībnieku, kuru singls “Lean On” bija viena no 2015. gadā visvairāk spēlētākajām dziesmām.

Savukārt 2016. gada janvārī Lielbritānijas čārtos aktuālās Džastina Bībera dziesmas "Love Yourself" līdzautors ir dziesminieks Eds Šīrans.

Interesanti, ka 2015. gadā mūzikas pasaulē arvien skaļāk tika runāts par dziesmu īstajiem autoriem. Iespējams, tas ir saistīts ar kanādiešu dziesmu autores Sias Ferleres (Sia Furler) panākumiem kā solo māksliniecei ar 2014. gadā izdoto albumu “1000 Forms of Fear” vai talantīgās mūziķes, producentes Grimes produktivitāti? Iespējams, šādi tiek meklēts izskaidrojums tam, kāpēc Adelei vai Teilorei Sviftai izdodas pārspēt dažādus pārdošanas rekordus. Bet mūsdienās popmūzikas virtuvē varam ielūkoties ļoti dziļi, teju rodot klātbūtnes sajūtu nākamā hita tapšanā. Par "Where Are Ü Now" tapšanu video stāstu izveidojis ietekmīgais laikraksts The New York Times.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!