Industrijas Ziņas

No Roberta Plānta līdz Džonijam Kešam. 5 skaņuplates, kuras vērts iegādāties tieši tagad

Raksta attēls - No Roberta Plānta līdz Džonijam Kešam. 5 skaņuplates, kuras vērts iegādāties tieši tagad

17.04.2015 / Parmuziku.lv

Ej ielās un sameklē savu mīļāko skaņuplati Record Store Day ietvaros!

Teksts: Anete Konste

Šodienas hipstera izdzīvošanas komplektā jau kādu laiku līdzās dažādām digitālām ierīcēm vietu izkarojis arī plašu atskaņotājs. Ieraksta rūpīga izņemšana no kartona vāciņa, adatas maigie pieskārieni plates virsmai, viegli čerkstošā skaņa... Šis process rada sajūtu par kaut ko īstu un vērtīgu šajā dzīvē, ar ko nekad nevarēs sacensties pavirša play uzspiešana viedtālrunī vai datorā. Reaģējot uz pieprasījumu, arī arvien vairāk muzikālu ansambļu izvēlas savus albumus izdot vinila plašu formātā. Atzīmējot Mūzikas ierakstu veikalu dienu (Record Store Day), piedāvājam piecus ierakstus, kas darīs godu jebkurai vinila plašu kolekcijai.

_________________________________________________________________________________________________________

Johnny Cash – Among the stars

Romantiski smeldzīgais kantrī dziesminieks un roka balāžu autors Džonijs Kešs būs lielisks sabiedrotais vientulīgos un pārdomu pilnos brīvdienu vakaros, kad uz draugu izmisīgajiem piedāvājumiem doties ārā vēlies atbildēt ar pieklājīgu: “Paldies, bet esmu aizņemts”. Ja sagribas arī kaut kur piesiet aci vai pat noliet kādu asaru, var noskatīties muzikāli dokumentālo drāmu par mūziķa skaudro dzīvesstāstu – Sirds robeža.

_________________________________________________________________________________________________________

Leonard Cohen – Popular problems

Viens no mūziķiem, kura apcerīgi eksistenciālajos dziesmu tekstos par cilvēces sajūtām un problēmām ir patiešām vērts vērīgi ieklausīties. Lai gan jau sasniedzis pieklājīgu vectētiņa vecumu, viņš joprojām vēsā mierā uzliek savu eleganto hūti un kāpj uz skatuves koncertēt. Gaiši izmisīgais Popular problems ir Leonarda Koena trīspadsmitais albums.

_________________________________________________________________________________________________________

Led Zeppelin – Physical graffiti

Šķiet, nav daudz ansambļu, kas tik ļoti kā Led Zeppelin varētu pretendēt uz nosaukumu klasika. Grupa veikusi treknu un neizdzēšamu ierakstu pasaules mūzikas vēsturē, topot par iedvesmas avotu daudziem viņu sekotājiem ar skaļām bungām un ģitārām uz pleciem. Albumā Physical graffiti apkopotas dziesmas, kas dažādu iemeslu dēļ nav tikušas iekļautas iepriekšējos ierakstos. Starp citu, grupas vokālista Roberta Plānta solokoncertu var paspēt noķert šīs vasaras Positivus festivālā.

_________________________________________________________________________________________________________

Bob Dylan – Shadows in the Night

Mākslinieka dziesma Like ar Rolling Stone, kas uzdod sakrālo jautājumu: “Kāda ir sajūta – būt sev pašam?” ierindota žurnāla Rolling Stone 500 pasaules labāko skaņdarbu topa pirmajā vietā. Mūziķa dziesmām raksturīgi liriski piesātināti teksti, kurus līdz ar ģitāru neiztrūkstoši papildina mutes ermoņiku murrājošā čīkstēšana. Šķiet, ražīgumā ar Bobu Dilanu ir pagrūti sacensties – Shadows in the Night ir viņa trīsdesmit sestais albums.

_________________________________________________________________________________________________________

Sex pistols – Nevermind The Bollocks

Zigfrīds Muktupāvels, dziedot dziesmu ar pretenciozo nosaukumu Man vienalga viss, noteikti pat nenojauta, cik intensīvi šo sajūtu spēja iznest grupa Sex Pistols. Lai gan grupai bija lemts ļoti īss mūžs – tikai trīs gadi – viņi šajā laikā paspēja kļūt par pankroka leģendām. Nevermind the Bollocks ir grupas labākais un arī vienīgais albums.

Šos un citus ierakstus var iegādāties: www.upeveikals.lv un arī internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!