Aprit 40 gadi, kopš iznāca Queen dziesma Bohemian Rhapsody

Raksta attēls - Aprit 40 gadi, kopš iznāca Queen dziesma Bohemian Rhapsody Publicitātes foto

31.10.2015 / Alise Pabērza

Tieši 1975. gada 31. oktobrī Bohemian Rhapsody uzsāka savu slavas ceļu mūzikas pasaulē.

Dziesma Bohemian Rhapsody, kura tika ierakstīta sešās dažādās studijās, joprojām tiek uzskatīta par vienu no izcilākajām dziesmām pasaules mūzikas vēsturē, kura jebkad ir radīta.

Šo četrdesmit gadu laikā, šī sešu minūšu garā rokopera var lepoties ar vairāk nekā 6 miljoniem pārdoto kopiju, daudzu mūzikas topu pirmajām vietām un arī faktu, ka tieši Bohemian Rhapsody videoklipu uzskata par pirmo mūzikas video pasaulē un MTV ēras aizsākuma video.

Queen ģitārists Brians Mejs atzīst, ka arī pēc četrdesmit gadiem ikreiz priecājas, kad šo dziesmu izdzird radio un nebūt nav noguris no mūžīgās pasaules intereses par un ap šīs dziesmas radīšanu un tās fenomenu.

Starp citu, runā, ka sākotnēji esot bijusi doma Bohemian Rhapsody dziesmu nosaukt par The Cowboy Song un Queen ierakstu kompānija teju vai atteicās to izdot, aizbildinoties, ka tā ir par garu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!