Lielie bundzinieki festivālā Skaņu mežs

Raksta attēls - Lielie bundzinieki festivālā Skaņu mežs Publicitātes foto kolāža

20.09.2015 / Aiga Leitholde

Amerikānis, anglis un norvēģis - trīs no pasaulē vislabākajiem bundziniekiem šogad dzirdami arī festivālā Skaņu mežs. Viņi pārkāpj ierastās muzikālās robežas un rada paši savus spēles noteikumus. Kas ir šie bundzinieki un kad viņi kāps uz festivāla skatuves?

Pols Nilsens-Lovs

Norvēģu improvizators Pols Nilsens-Lovs (Paal Nilssen-Love) mūziķas kritiķu lokā tiek novērtēts ar atzinīgiem vārdiem – izdevums The Guardian viņu ir nosaucis par vienu no pasaulē vislabākajiem bundziniekiem. Specializētie džeza izdevumi atzīmē mūziķa daudzpusīgumu un dinamiskumu, kā arī jaunrades spējas. Pats Nilsens-Lovs mūzikas spēlēšanu uztver kā fizisku nodarbi, kurā izliek visu savu ķermeņa enerģiju.

Skaņu mežā Pols Nilsens-Lovs spēlēs kopā ar improvizatoru saksofonistu Džonu Bučeru 10.oktobrī mūzikas namā Daile.

Gregs Fokss

Amerikāņu bundzinieks Gregs Fokss (Greg Fox) tēlaini tiek dēvēts par īstenu muzikālo poliglotu, bungu nezvēru un nozīmības, ietekmes ziņā tiek ievietos vienā kategorijā ar smagsvariem Kītu Mūnu, Džonu Bonamu un Deivu Grolu. Fokss pasniedz arī meistarklases bungu spēlē, kā arī veido mākslas instalācijas, tās apskatāmas arī viņa instagram profilā. Muzikāli Grega Foksa vārds pašmāju klausītājiem būs pazīstams saistībā ar grupām Liturgy, White Hills, Benu Frostu.

Skaņu mežā Gregs Fokss spēlēs eksperimentālās grupas Zs sastāvā 9.oktobrī mūzikas namā Daile.

Stīvs Noubls

Stīvs Noubls (Steve Noble) tiek uzskatīts par vadošo brīvās improvizācijas bundzinieku Londonā. Izdevums The Wire rakstījis, ka Noubla koncerts būs īstā izvēle, ja cilvēks vēlas sākt iepazīt brīvo improvizāciju. Viņa koncerti ir dinamiski, neparedzamas izdomas bagāti un jautrā noskaņā. Stīvs Noubls uzstājas solo un vada arī grupas.

Skaņu mežā Stīvs Noubls spēlēs tandēmā ar kontrobasistu Džonu Edvardsu improvizatora-saksofonista Pētera Bocmana kvarteta sastāvā 9.oktobrī mūzikas namā Daile.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!