Prezidenti arī dzied. Kuram skan vislabāk?

Raksta attēls - Prezidenti arī dzied. Kuram skan vislabāk? Foto: pixabay.com/ CC0 Public Domain

10.06.2016 / Parmuziku.lv

Krievijas, Itālijas, ASV, Haiti un citu valstu vadītājiem piemīt muzikālais talants.

Un arī mēs varam lepoties - izlasē "Vairas dziesmas" var noklausīties Latvijas bijušās prezidentes Vairas Vīķes Freibergas  atlasītās tautas dziesmas. Bet kaimiņvalsts Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess savas jaunības dziesmas kopā savācis izlasē “Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978”.

Bet kuram prezidentam dziedāšana padodas vislabāk?

Silvio Berluskoni

Skandalozais itāļu politiķis māk tik tiešām labi dziedāt! Pateicoties savam muzikālajam talantam, viņš varēja atmaksāt studijas - pa dienu apgūstot nodokļu politiku, bet naktī valdzinot publiku. Starp citu, Berluskoni kopā ar Neapoles dziesminieku Mariano Apicella ir iedziedājis albumu "L'ultimo amore " (Pēdējā mīlestība).

Hugo Čavezs

Bijušā Venecuēlas līdera balss bija spēcīga un skanīga. Savā propogandas raidījumā "Alo Presidente" viņš labprāt savu talantu demonstrēja visai tautai. Protams, arī Čavezs ir iedziedājis albumu "Musica Para la Batalla" (Kauju mūzika), kurā apkopotas sociālistu partijas ideoloģijai tīkamas dziesmas.

Boriss Jeļcins

Borisam Jeļcinam piemīt daudzveidīgs  talants  – viņš ne tikai dzied, bet arī dejo un spēj diriģēt orķestri!

Bils Klintons

Bijušais ASV prezidents ir aizrautīgs saksofonists, un izrādās, ka arī balss viņam ir laba. Politiķis saviļņoja klausītāju sirdis, kopā ar jauniešu kori izpildot Džona Lenona dziesmu "Imagine" Izraēlas prezidenta Šimona Peresa astoņdesmit gadu jubilejā.

Baraks Obama

Arī Baraks Obama dažreiz dzied gan "Amazing Grace", gan dziesmas no Rihannas un Dreika repertuāra, kā arī rokmūziku- kā šajā gadījumā - "Sweet Home Alabama".

Susilo Bambangs Judhojono

Bijušais Indonēzijas prezidents Susilo Bambangs Judhojono ir izdevis jau trīs mūzikas albumus! Iedvesmu dziesmām politiķis rod ceļojumos, kā arī savās personīgajās izjūtās un savas valsts problēmās. Dziesmām ir doti nosaukumi "Saule spīd un "Veiksmi tavā cīņā", ir arī instrumentāli skaņdarbi. Jāpiebilst, ka Susilo sacerētas dziesmas izpilda profesionāli mūziķi.

Nursultans Nazarbayevs

Arī Kazahstānas prezidents ir sakomponējis patriotiskas dziesmas un sarakstījis dziesmu vārdus, kas vēsta par viņa ilgām pēc bērnības, vecākiem un dzimtā ciema. Prezidets pārvalda arī mūzikas instrumenta lūtas spēli.

Maithripala Sirisena

Pašreizējais Šrilankas prezidents Maithripala Sirisena dzied duetā ar pieredzējušo Panditu Amaradevu, mūziķa 88 gadu jubilejā.

Mišels Martelijs

Bijušais Haiti prezidents Mišels Martelijs ir saistīts gan ar mūzikas industriju - Martelija diskogrāfiju veido vairāki desmiti Latīņamerikas deju mūzikas albumu. Viņa skatuves vārds ir "Sweet Mickey".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!