INFOGRAFIKA: Kādu mūziku klausās Latvijā?

Raksta attēls - INFOGRAFIKA: Kādu mūziku klausās Latvijā?

04.08.2015 / Parmuziku.lv

Lai arī precīzi puse Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ikdienā vairāk klausās ārvalstu mūzikas ierakstus, 45% aptaujāto norādījuši, ka viņiem patiktu, ja radiostacijas biežāk atskaņotu Latvijā radītu mūziku.

Šādi dati iegūti jaunākajā “LaIPA Mūzikas patēriņa indeksa” aptaujā, ko Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība ik ceturksni īsteno kopā ar pētījumu kompāniju TNS.

 

Kādus mūzikas ierakstus iedzīvotāji visbiežāk klausās ikdienā? 

Vairāk nekā puse jeb kopumā 56% uzsvēra, ka klausās gan Latvijas, gan ārzemju ierakstus. No tiem 7% pārsvarā klausās Latvijas mūzikas ierakstus, 32% - pārsvarā ārzemju hītus, bet 17% ārzemju un Latvijas mūziku ikdienā patērē līdzvērtīgās proporcijās. Salīdzinoši biežāk ārvalstu mūziku klausās iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kamēr latviešu mūziku – 40 līdz 55 gadus vecie iedzīvotāji. 

Tie Latvijas iedzīvotāji, kuri vairāk klausās ārvalstu mūzikas ierakstus, norādījuši, ka ārvalstu ieraksti labāk raksturo viņu personību (40%), kā arī norāda, ka ārvalstu ieraksti ir kvalitatīvāki (27%). Savukārt tie, kuri vairāk klausās Latvijā radītus mūzikas ierakstus, kā galveno iemeslu par labu šai izvēlei norādījuši, ka tie labāk raksturo viņu personību (69%).

 

Vai Latvijā radīta mūzika spēj konkurēt ar ārvalstu hitiem?

Gandrīz puse (48%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norādīja, ka viņuprāt, Latvijā radīti mūzikas ieraksti gan kvalitātes, gan izpildījuma ziņā spēj konkurēt ar ārvalstīs radītajiem, savukārt 38% iedzīvotāju norādījuši, ka pašmāju mūzikas ieraksti nespēj konkurēt ar ārvalstu mūzikas ierakstiem. 

Latvijā radīta mūzika ir ne tikai mūzika latviešu valodā, tā aptver plašu žanru spektru no klasiskās līdz pat eksperimentālajai mūzikai, lieku reiz apliecinot, ka Latvijā mīt ļoti dažādi radoši ļaudis,  

stāsta LaIPA izpilddirektore Liena Grīna

 

Vai Latvijā radītai mūzikai radio jāskan biežāk?

Ņemot vērā pašlaik ierosinātos priekšlikumus grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā par Latvijā radītas mūzikas īpatsvara noteikšanu radiostacijās, pētījumā tika skaidrots arī Latvijas iedzīvotāju viedoklis šajā jautājumā. Lielākā daļa jeb 45% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norādīja, ka viņiem patiktu, ja radiostacijā, kuru viņi klausās visbiežāk, tiktu vairāk atskaņoti Latvijā radīti mūzikas ieraksti, trešā daļa (34%) iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem tas nepatiktu, 5% jau pašlaik klausās radiostacijas, kas atskaņo tikai Latvijā radītu mūziku, bet 17% nav viedokļa šajā jautājumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!