Pops, dejas, klasika. Kā mūzikas klausīšanās birojā ietekmē darbiniekus?

Raksta attēls - Pops, dejas, klasika. Kā mūzikas klausīšanās birojā ietekmē darbiniekus? Foto: www.pixabay.com

22.05.2015 / Antra Bērtule

Britu mūzikas licencēšanas kompānijas PRS for Music un PPL ir veikušas pētījumu, kura laikā uzzināja, kā darbinieki reaģē uz mūzikas klausīšanos fonā un, kā tas ietekmē viņu produktivitāti. Pētījums parāda, ka mūzikai tiešām ir būtiska ietekme darbinieku produktivitātes veicināšanā un uzlabošanā.

Pētījumu veicot birojā, kurā strādā darbinieki, tika atklāts, ka 88% no pētījuma dalībniekiem izpildījuši dotos testus visprecīzāk tieši, klausoties četru dažādu žanru fona mūziku. Savukārt 81% dalībnieku testu izpildīja visātrāk, klausoties fona mūziku.Klasiskās mūzikas klausīšanās darbiniekiem palīdzēja atrisināt dažādus ikdienas uzdevumus, kas ir saistīti ar problēmu risināšanu un pieprasa loģisku, strukturētu domāšanu. Savukārt popmūzikas klausīšanās veicināja paveiktā darba ātrumu, kamēr deju mūzika visvairāk stimulēja kvalitatīva darba paveikšanu, strādājot ar dažādiem tekstiem, labojot gramatikas, stila kļūdas, u.tml.

Noskaties Music Works for You pieredzes stāstu VIDEO:

Neiropsihologs Deivids Lūijs:

Mūzikai ir neizmērojami liels spēks darbinieku motivācijas un produktivitātes veicināšanā, ja to klausās kā fonu paralēli darbam.

 

Interesanti:

81% pētījuma dalībnieku darbu paveica ātrāk, klausoties fona mūziku;

88% dalībnieku darbu paveica rūpīgāk un precīzāk, klausoties fona mūziku;

58% dalībnieku rūpīgāk izlaboja teksta un dažādu datu ievadīšanas kļūdas, klausoties popmūziku;

Pētījumā piedalījās 26 dalībnieki, izpildot dažādus uzdevumus piecas dienas pēc kārtas. Uzdevumos ietilpa: kļūdu labošana tekstā, matemātikas un loģikas uzdevumi, kā arī datu ievadīšanas uzdevumi. Pētījuma laikā dalībnieki klausījās četru dažādu žanru mūziku: klasisko, populāro, deju un ambiento, kā arī noteiktu laiku to neklausījās vispār.

Kāda ir darbinieku pieredze Latvijā?

Stāsta Toms Lūsis, Uzvelc kreklu mārketinga speciālists:

"Uzvelc Kreklu darbadiena nav iedomājama bez labas fona mūzikas – pirmais, kurš ierodas darbā, to ieslēdz, pēdējais, kas dodas prom – slēdz ārā, tāpēc bez mūzikas nepavadām ne minūti. Tas ir ļoti būtiski, jo nav iespējams kvalitatīvi strādāt vidē, kur vienīgais, ko dzirdi, ir kolēģu klaviatūru klabēšana. Mūsu mūzikas izvēli pārsvarā ietekmē konkrētās dienas sajūtas un muzikālās vēlmes. Tā kā kolektīva muzikālā gaume ir ļoti daudzpusīga, cenšamies to atspoguļot arī fona mūzikā – brīžam var skanēt viegla elektronika, brīdi vēlāk jau kaut kas no rock. Labprāt klausāmies arī tos mūziķus, ar kuriem sadarbojamies – Gustavo, Prāta Vētru, Skyforger un citus.

Ja birojā skan viegls drum’n'bass vai chill’īga elektronika, klienti jūtas ļoti mājīgi un ierasti, jo šādu mūziku cilvēki ir pieraduši dzirdēt lielākajā daļā biroju. Arī radio klausīšanās klientos neizraisa nekādu pārsteigumu. Ja klausāmies kaut ko smagāku, neviens vēl prom nav bēdzis, biežāk klienti izsaka komplimentus par muzikālo gaumi un novērtē mūs kā radošu kolektīvu, pie kura ir interesantāk ierasties ciemos, nekā pie latvieša parastā."

Lai uzzinātu sīkāk par legālu  mūzikas atskaņošanu birojā, sazinieties ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību LaIPA šeit.

Rakstā izmantoti materiāli no: www.musicworksforyou.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!