Seminārs-diskusija: Iespējas un riski uzņēmējiem un autortiesību īpašniekiem

Raksta attēls - Seminārs-diskusija: Iespējas un riski uzņēmējiem un autortiesību īpašniekiem Foto: pixabay.com/ CC0 Public Domain

07.06.2016 / Parmuziku.lv

Piektdien, 2016. gada 10. jūnijā, uzņēmēji un ikviens, kurš digitālo vidi izmanto savas mērķauditorijas uzrunāšanai un sasniegšanai, tiek aicināts uz semināru - diskusiju "Autortiesības digitālajā vidē: Iespējas un riski uzņēmējiem un autortiesību īpašniekiem".

Strauji attīstoties digitālās vides iespējām un tehnoloģiskajiem risinājumiem, paplašinās arī jautājumu loks, kas saistīts ar autortiesību pielietojumu digitālajā vidē, ņemot vērā digitālās vides iespējas un tehnoloģiju risinājumus.  

Sekojot ES politikas izmaiņām, Kultūras ministrija ir izstrādājusi un izskatīšanai valdībā iesniegusi jauno Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumprojektu, kura mērķis ir nodrošināt tiesisko ietvaru kolektīvā pārvaldījuma organizāciju efektīvai un caurskatāmai darbībai, kā arī mūzikas darbu daudzteritoriālās licencēšanas uzlabošanai.

Diskusijā "Autortiesības digitālajā vidē: Iespējas un riski uzņēmējiem un autortiesību īpašniekiem" tiks apspriesti jautājumi:

  • Vai likumi vispār šobrīd spēj regulēt un risināt autortiesību jautājumus digitālajā vidē? 
  • Kas jāņem vērā uzņēmējiem un ikvienam, kurš digitālajā vidē izmanto ar autortiesībām aizsargātus darbus? Ko varam sagaidīt tuvākajā nākotnē?  
  • Tiks doti praktiski piemēri, kā uzņēmumi risina autortiesību jautājumus digitālajā vidē.

 Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem palīdzēs rast eksperti:  

  • Ilona Pētersone, Kultūras ministrijas Autortiesību nodaļas vadītāja - likumdošanas aktualitātes autortiesību jomā;
  • Liena Grīna, biedrības "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība’’ (LAIPA) izpilddirektore - Izpildītāju un producentu tiesības digitālajā vidē;
  • Jānis Bordāns, advokātu biroja "Wall" partneris, zvērināts advokāts -  Kā droši konkurēt globāli tīklotajā digitālajā ekonomikā, lai izmantotu visas tās iespējas un  izvairītos no riskiem, pasargājot Jūsu idejas un reputāciju
  • Ieva Azanda, advokātu biroja "Skopiņa & Azanda" partnere, zvērināta advokāte - Autortiesību aizsardzības problemātika digitālajā vidē.
  • Guna Zučika,  "Carnival Youth” menedžere, Latvijas Mūzikas attīstības biedrības valdes locekle, (bijusī "Prāta Vētras" starptautisko attiecību menedžere) - Kā tehnoloģiju attīstība ir ietekmējusi  mūzikas industrijas biznesa modeļus un mūzikas autoru un izpildītāju darbību.

Pasākumā aicināti piedalīties arī eksperti no SIA ‘’Latvijas Mobilais telefons” un SIA "Lattelecom".

Pieteikšanās: , nosūtot Jūsu rekvizītus rēķina izrakstīšanai. Dalības maksa – 29 eiro (ieskaitot PVN).

Semināra norises laiks: plkst. 9.30-12.00,

Norises vieta: Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras zāle, Rīgā, K.Valdemāra ielā 35.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!