Uz "Devilstone" festivāla galvenās skatuves uzstāsies skandalozie "Behemoth!"

Raksta attēls - Uz "Devilstone" festivāla galvenās skatuves uzstāsies skandalozie "Behemoth!" Publicitātes foto

26.04.2016 / Parmuziku.lv

Lietuvā Anīkščos notiekošais "Devilstone“ festivāls, kurš norisināsies no 14. – 17. jūlijam, atklāj šī gada būtiskāko muzikālo akcentu: "Behemoth!" – zaimojoši skandalozā un ar elpu aizraujošo tēlu valdzinošā Polijas grupa no Gdaņskas.

"Behemoth!“ – Polijas smagās skatuves lepnums – pateicoties radītajai mūzikai un drosmīgajiem, modernajiem sevis prezentēšanas veidiem, ir izpelnījies cieņu un atpazīstamību visā pasaulē. 1991. gadā dibinātā grupa bieži tiek vērtēta kā savas valsts ekstremālās mūzikas pamatlicēji, kas joprojām ir autoritāte un nezaudē ietekmi. "Behemoth!" diskogrāfijā – jau 10 albumi, bet visas vēstures laikā – ne mazums šokējošu līkumu.

"Behemoth!", kas jau no grupas pirmsākuma rada okultisku tēmu piesātinātu mūziku un nebīstas no radikālām idejām, tiek augstu vērtēti ekstremālās mūzikas kontekstā un spēj izpelnīties plašākas sabiedrības uzmanību un cieņu.

Neapšaubāmi lielāko un svarīgāko grupas radošo potenciālu veido no "Behemoth!" nosaukuma neatdalāmais tās līderis, talantīga un harizmātiska personība Adam Nergal Darski. Savu kontrastaino personību viņš jau ir atklājis autobiogrāfiskā grāmatā "Confessions of a Heretic", tāpat ir realizējis sevi biznesā: Varšavā kopā ar partneriem atvērta populāra vīriešu frizētava "Barberian Academy and Barber Shop", Sopotā – muzikāls naktsklubs "Libation", pērn tika izlaists ar "Behemoth!" preču zīmi marķēts beļģu IPA stila alus.

Grupu un tās līderi lieliski pazīst plašas masas. 2011. gadā Nergal ieņēma tiesneša sēdvietu muzikālajā TV šovā "Polijas balss". Pēdējā laikā, kad Polijas valdība ir izcēlusi gaismā abortu likuma jautājumus, Nergal aktīvi iestājas par sieviešu tiesībām izvēlēties."Behemoth!" neizvairās no skandāliem un konflikta situācijām ar reliģisko sabiedrību.

Joprojām nav  izbeigts tiesas process un lieta par 2007. gadā koncerta laikā uz skatuves saplēstu Bībeli, bet "Behemoth!"  pat nedomā mainīt savu radošo koncepciju. 2014. gadā izdotais desmitais albums "The Satanist"  ar savu nosaukumu nodod tā saturu un pretošanos reliģiskajām dogmām. Tas ir brutāls, bet atmosfērisks metāls, ilustrēts ar estētisku eiforiju izraisošiem video klipiem, kas bagāti ar black metal raksturīgo ideoloģiju, simboliem un rituāliem.

"Visvairāk ticu cilvēka brīvībai, neatkarībai, tiesībām izvēles un uzkrātajai gudrībai. Tādēļ man būtiski visi simboli, kas piešķir šīm vērtībām nozīmi, tāpat rituāli un tēls. Kāpjot uz skatuves, es transformējos, no parasta cilvēka pārvēršos savā alter ego. Ieraugot auditoriju, sajūtu bezgalīgu iedvesmu un enerģiju, ar kuru tad arī dalos ar visiem", - stāsta grupas līderis.

"Devilstone" festivāla biļetes izplata Ticketshop.lv. Biļetes cena – 35 EUR

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!