Trešoreiz Latvijā: Starptautiskā Džeza diena 2016 kā piecu dienu garš festivāls

Raksta attēls - Trešoreiz Latvijā: Starptautiskā Džeza diena 2016 kā piecu dienu garš festivāls Publicitātes foto

05.04.2016 / Parmuziku.lv

Aprīļa beigās Latvijā norisināsies par tradīciju kļuvušie svētki visiem džeza mūziķiem un žanra cienītājiem: UNESCO atzītā Starptautiskā Džeza diena. Šogad svinības kļūs par piecu dienu garo festivālu, no 27. aprīļa līdz pat 1. maijam pulcējot vairākus šī žanra pārstāvjus ap 30 dažādos pasākumos Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Saldū un Jaunjelgavā.

Starptautiskā Džeza diena Rīgā sāksies jau 27. aprīlī ar Jazz Education koncertu Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un ieskaņas 28. aprīlī turpinās Carlo Morena un Deniss Pashkevich kvartets, kā arī izglītojošais seminārs mūziķiem sadarbībā ar LaIPA “Parunāsim #parmuziku!” un džeza/dzejas koncerts “Klausies. Слушай. Listen.”.

Festivāls turpināsies 29. aprīlī ar apvienības Jazzatomy lielkoncertu “Colors of Summer”, un 30. aprīlī pasākumu klāsts būs visai plašs - no tematiskā Džeza dienai veltītā Kalnciema ielas tirgus līdz pašmāju funk žanra grupu sniegumiem, un no Latvijas džeza grandu koncertiem līdz jau ierastajam jam session improvizācijas vakaru līdz pat rītausmai ar pašmāju mūziķiem un pieaicinātajiem ārzemju viesiem. 1. maijā pavadīsim Starptautisko Džeza dienu ar koncertu Songevity, kurā spēlēs Rob Duguay (ASV), Toms Rudzinskis un Andris Buiķis.

Ārpus Rīgas pasākumi notiks Ventspils Rātslaukumā, prezentējot publikai trīs Ventspils bigbenda paaudžu mūzikas sniegumu, Vidzemes koncertzālē Cēsis ar Peedu Kass trio un Skola6 ar grupu The Coco’Nuts, Jaunjelgavā ar Krista Saržanta kvartetu, kā arī Kalnu kultūras namā, kur uzstāsies Nacionālo Bruņoto spēku bigbends ar programmu Tautasdziesma, radot pašmāju kultūras bagātību džeza aranžējumā.

Ik gadu vispasaules Džeza dienas svinēšanu vieno kopēja tēma, un par 2016. gada tēmu kļūs Jazz Service - džeza pieejamība visiem sabiedrības segmentiem, ieskaitot vecāka gadagājuma cilvēkus, bāreņus, cilvēkus ar mobilitātes traucējumiem un bērnus ar nelabvēlīgiem ģimenes apstākļiem. Dažās pasākumu norises vietās Rīgā varēs atrast īpašu kasti, kurā katrs varēs noziedot labdarībai - pēc pasākuma līdzekļi tiks virzīti bērnu namam Kalkūni.

Džeza dienu Latvijā rīko apvienība Wise Music Society. Vairāk informācijas par pasākuma programmu, māksliniekiem un biļetēm var meklēt www.jazzday.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!