Albuma apskats. Ewert and the Two Dragons Circles

Raksta attēls - Albuma apskats. Ewert and the Two Dragons Circles

27.03.2015 / Normunds Vucāns

Pēc četru gadu pauzes februāra beigās savu ilgi gaidīto trešo studijas albumu Circles izdeva visu laiku populārākā Igaunijas grupa Ewert And The Two Dragons.

Neskatoties uz to, ka šo ierakstu mūsu ziemeļu kaimiņi ir ierakstījuši Amerikā, nevis Eiropā, savu rokrakstu Ewert and The Two Dragons nav pazaudējuši, un var droši teikt – šis ir kvarteta līdz šim labākais veikums.

Jāatzīst, ka disku gaidīju ar bažām – gan tāpēc, ka viņu iepriekšējais veikums Good Man Down, kaut iekļāva izcilo (In The End) There’s Only Love un vēl dažus labus singlus, kopumā šķita visai viduvējs. Jaunā ieraksta veidošanas procesā bijušas problēmas ar jaunu skaņdarbu rakstīšanu - paši mūziķi vairākkārt intervijās atzinuši, ka saspringtais tūres grafiks un lielais spiediens no apkārtējiem, pārspēt iepriekšējo veikumu, ir pamatīgi apgrūtinājis darbu pie jaunām dziesmām, kā rezultātā tās tapušas trīs gadu laikā, jo pirmās skices bija gatavas jau 2012. gadā.

Tieši tāpēc bija divtik patīkams pārsteigums, izdzirdot ieraksta pirmo vēstnesi Pictures -  kopumā lielisku indie folka paraugu, kas izklausās ļoti mūsdienīgi un, kur ir jūtama producenta Raiena Hadloka ietekme, kurš iepriekš sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā The Lumineers un Vensu Džoju (Vance Joy).

Kaut gan ierakstā Pictures līmeņa singli vairs nav atrodami, kopumā tas ir kvalitatīvākais grupas albums. Visas dziesmas ļoti labi veido kopējo noskaņu un stāstu. Jā, diska otrā puse nedaudz nosēžas, taču ne tik daudz, lai kādu dziesmu gribētos pārslēgt. Starp citu, šoreiz gribētos izcelt arī to, kā ir māsterēts šis albums – ļoti skaidri saklausāms katrs instruments atsevišķi, taču tas izdarīts, lielu uzmanību pievēršot kopskaņai, precīzi saliekot akcentus un zinot, kam attiecīgajā mirklī jāizvirzās priekšplānā.

Zinot to, cik liels darbs tika ieguldīts, popularizējot Good Man Down un cenšoties izsisties visapkārt pasaulei, ir prieks, ka Circles iznākums ir tāds, kāds tas ir. Šis ir tiešām augstas kvalitātes ieraksts, kuram būtu jāpalīdz Ewert And The Two Dragons sasniegt vēl lielākas virsotnes, nekā izdevies līdz šim. Viņi to ir pelnījuši, un tas, kas ar grupu ir noticis iepriekšējo gadu laikā, noteikti nav bijusi nejaušība.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!