Apsveicam! Austras balvas žūrija par labākajiem šogad atzinusi Rīgas Modes

Raksta attēls - Apsveicam! Austras balvas žūrija par labākajiem šogad atzinusi Rīgas Modes Foto: Inga Leite

24.11.2016 / Kristīne Rasnača

Rīgas Modes ar albumu Fantastiski triumfējuši šī gada Austras balvā. Koktēlnieka Daniela Vainakovska radīto Austras koka trofeju un 1000 eiro stipendiju no LaIPA turpmākās radošās darbības veicināšanai viņi šodien saņēma svinīgā pasākumā K. K. fon Stricka villā. Tikmēr portāla Delfi simpātiju balvu ieguva Arturs Skutelis un Tvērumi un albums Audums.

Līdzās balvas organizatoriem Laurim Anstrautam un Normundam Vucānam, pasākumā piedalījās Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Grīna, portāla Delfi kultūras redaktore Nora Rieksta-Ķenģe un pērnā gada Austras balvas ieguvēja Alise Joste.

 Austras balvas ieguvēji Rīgas Modes saņēma tikai koktēlnieka Daniela Vainakovska radīto Austras koka trofeju un naudas balvu 1000 EUR vērtībā turpmākās radošās darbības veicināšanai, ko nodrošina Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Savukārt portāla Delfi simpātiju balvas ieguvēji Arturs Skutelis un Tvērumi, kurus īpašā balsojumā noteica portāla apmeklētāji, no Delfi dāvanā saņēma reklāmas iespējas savā portālā 1000 EUR apmērā. 

Atgādinām, ka šogad uz Austras balvu pretendēja vairāk nekā septiņdesmit albumu, no kuriem žūrijas locekļi izvēlējās desmit nominantus.

 Austras balvai 2016 nominēto albumu vidū šogad bija atrodami:

  1. Arturs Skutelis un Tvērumi – Audums
  2. Audience Killers – Floating Islands
  3. Carnival Youth - Propeller
  4. Deniss Paškevičs - Yours Faithfully
  5. Elizabeta Lāce - Mõaiga
  6. Juris Simanovičs – Kā samierināties ar savu nenozīmību
  7. Kasetes - Jaunā kārtība
  8. Rīgas modes - Fantastiski
  9. Stūrī Zēvele – Labdien
  10. Židrūns - Židrūns un tas, ko nevar nest

 

Austras balva ir mūzikas apbalvojums, ko pasniedz gada labākajam mūzikas albumam Latvijā. Šī balva pirmo reizi tika pasniegta pirms gada, kad par uzvarētāju tika atzīts Alises Jostes albums Hardships Are Ships. Šogad uz balvu pretendēja albumi, kas izdoti no pagājušā gada 18. novembra līdz šī gada 18. oktobrīm, ar vismaz vienu latvieti vai Latvijā dzīvojošu mūziķi starp šī darba autoriem. Tos vērtēja mūzikas žurnālistu, mūziķu un mūzikas industrijas profesionāļu žūrija ar pārstāvjiem gan no Latvijas, gan no Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Lielbritānijas. 

Austras balvu organizē mūzikas portāla Intro.lv žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!