Aptaujas "Mana Raimonda Paula dziesma" ietvaros cilvēki dalās personīgos stāstos

Raksta attēls - Aptaujas  "Mana Raimonda Paula dziesma" ietvaros cilvēki dalās personīgos stāstos Publicitātes foto

29.09.2016 / Parmuziku.lv

Šī gada maijā ierakstu kompānija "Mikrofona ieraksti" ar saldējuma "Mājas" atbalstu laida klajā jaunāko dubultalbumu Raimonda Paula jubilejas albumu sērijā "Zelta 80". Par godu albuma izdošanai, saldējums “Mājas” visā Latvijā aizsāka Raimonda Paula dziesmu stāstu apkopošanu.

Piecu mēnešu garumā dažādās tirdzniecības vietās visā Latvijā un interneta resursos bija iespēja dalīties savos atmiņu stāstos par mīļākajām Raimonda Paula dziesmām. Visas uzskaitītās mīļākās dziesmas tika apkopotas, savukārt, izklāstītie personīgie stāsti un atmiņas tika nogādātas pašam Maestro.

Daudzu cilvēku stāsti saistās ar iepazīšanos, pirmo satikšanos un pirmo draudzību, skaistām bērnības atmiņām un šī brīža piedzīvojumiem:

  • "Šo dziesmu šodien nodziedāju savai mīļotajai meitenei zem viņas logiem" (Tā es tevi mīlēšu)
  • "Kad biju maza, tad dziedāju šo dziesmu savai mammai. Tagad jau esmu izaugusi un man ir trīs dēli kā dziesmā." (Rudacīte)
  • "Ar draudzenēm sēdējām Kolkas ragā un dziedājām šo dziesmu. Garām brauca divi puiši un pievienojās mums. Dziedājām visu nakti. Ar vienu no puišiem esmu kopā jau trīs gadus. Veiksmes stāsts!" (Pie jūras dzīve mana)
  • "Padomju laikos, kad biju maza, gāju vecmammai līdzi uz veikalu. Tur, stāvot garā rindā, man bija garlaicīgi un es dziedāju šo dziesmu. Cilvēkiem patika. Man šī dziesma ir mīļa joprojām, tikai nezinu kāpēc, dzirdot šo dziesmu, man vienmēr acīs sariešas asaras." (Dāvāja Māriņa meitiņai mūžiņu)
     

Apkopojot rezultātus tirdzniecības vietās un interneta vietnēs Facebook un www.raimondspauls.lv, tika noskaidrots, kuras ir mīļākās Raimonda Paula dziesmas. Mīļāko dziesmu tops katrā vietnē bija atšķirīgs, tomēr kopsummā par iecienītākajām Maestro melodijām tika atzītas "Mēmā dziesma", "Cāļus skaita rudenī", "Anniņa vanniņā", "Kūko, kūko dzeguzīte", "Dziesma nenosalst (Mātei)".

Savā atmiņu stāstā dalās dzejnieks, mūziķis Guntars Račs, kurš no sirds priecājas, ka tieši dziesmas ar viņa tekstu ir kļuvušas par iecienītākajām Mestro klausītājiem.

“Mūs ar Maestro uz Latvijas radio kāpnēm savulaik iepazīstināja Dzeguzītes vadītāja Daila Martinsone. Viņa nosauca mani par Puškinu un ieteica mums kaut ko kopā sarakstīt Dzeguzītei. Lai gan pati pirmā kopīgā dziesma tapa Laimai Vaikulei, kurai steidzami bija nepieciešama latviešu versija dziesmai Vernisāža, tomēr ātri vien uzrakstījām arī  kopīgu dziesmu Dzeguzītei. Tā bija “Anniņa vanniņā”, kuras panākumi pārsteidza pašu Maestro, kurš uzreiz pēc šīs dziesmas pabeigšanas, piedāvāja uzrakstīt kopā vēl 10 dziesmas. Maisam gals bija vaļā un tā mums katru gadu top vismaz viena kopīga dziesmu programma.  Šogad vien esam kopā sarakstījuši jau vairāk nekā 20 jaunas dziesmas!  Esmu ļoti gandarīts, ka man ir iespēja strādāt ar šo izcilo cilvēku un mūziķi. Šī, iespējams, ir manas radošās dzīves vislielākā veiksme,” atklāj Guntars Račs.

Aktieris Mārtiņš Egliens arī iesaistījās saldējuma “Mājas” projektā, apciemojot Latvijā populārus mūziķus un aktierus, lai uzklausītu viņu stāstus par sadarbību ar Maestro. Saldējums “Mājas” pievienojas ansambļa “Dzeguzīte”, Valtera Frīdenberga, Lienes Šomases, Andra Bērziņa, Intara Busuļa, Vinetas Elksnes, Karīnas Tropas, Madaras Botmanes un Ditas Lūriņas teiktajam, ka Raimonds Pauls ir nenovērtējama Latvijas vērtība un katram, kam ir izdevība ar viņu sastrādāties, tas ir liels gods un iedvesmas avots.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!