Ar koncertu Rīgā uzstāsies hita "Human" autors Rag'n'Bone Man

Raksta attēls - Ar koncertu Rīgā uzstāsies hita "Human" autors Rag'n'Bone Man Publicitātes foto

03.10.2017 / Parmuziku.lv

Britu mūziķis Rag'n'Bone Man, kurš jau paspējis iekarot miljoniem klausītāju sirdis visā pasaulē, 27. aprīlī uzstāsies koncertzālē "Palladium".

Dūmakaina, nedaudz piesmakusi balss, kompozīcijas, kurās savijas blūza, repa un pat gospeļu elementi – britu mūziķis Rorijs Grahams (Rory Graham), plašāk kā pazīstams Rag’n’Bone Man, ir iekarojis miljoniem klausītāju sirdis visā pasaulē. Viņa dziesma "Human" sasniegusi dimanta statusu Francijā, platīna – astoņās valstīs, kā arī nokļuvusi "iTunes" atskaņoto dziesmu saraksta pirmajā vietā vēl 46 valstīs.

Debijas albums "Human" uzreiz pēc izdošanas nonāca Lielbritānijas albumu topa 1. vietā un kļuva par ātrāk pārdoto šīs desmitgades debijas albumu Lielbritānijā un atnesa Rag’n’Bone Man vairākas prestižas balvas, tostarp "Brit Awards" un "Echo Award". Galvu reibinošos panākumus Rag’n’Bone Man turpina atzīmēt ar turneju "Grande Reserve Tour", kas iestartēs 2018. gada sākumā, un 27.aprīlī viņš uzstāsies Rīgā, koncertzālē "Palladium".

Lai arī šobrīd Rag’n’Bone Man piedzīvo savu slavas zenītu un viņa mūzika skan visā pasaulē, 32 gadus vecais mūziķis līdz starptautiskai slavai nonāca pamazām. Pusaudža gados aizrāvies ar hiphopu, pēc tam iemīlējis blūza sarežģīto emocionālo pasauli, spēlējot kopā ar tēvu apkaimes krodziņos, Rag’n’Bone Man bija paguvis izdot jau divus EP formāta albumus, līdz sadūšojās pilnmetrāžas ieraksta izdošanai. Kā pats atzīst – vienkārši bija pienācis īstais laiks.

EP kalpoja savam nolūkam – tie ir kā īsi uzplaiksnījumi, projekti, pie kuriem vari strādāt īsāku laiku. Taču es gadu gaitā biju sakrājis tik daudz materiāla, ka beidzot bija pienācis laiks radīt ko lielāku, labāku, spēcīgāku.

Rag’n’Bone Man atzinis kādā no intervijām. Un, izrādījās, ka viņam ir taisnība. Rorijs Grehems ir klasisku vērtību mīlētājs, uz to arī norāda viņa skatuves pseidonīms, ko vēl pusaudža gados viņš izveidoja, ietekmējoties no sešdesmito gadu britu sitkoma Steptoe and Son, un arī savās kompozīcijās viņš apvieno klasiskas, savos žanros jau aprobētas vērtības, radot pavisam jaunu un unikālu skanējumu.

Moderns un vienlaikus klasisks albums, kas sajauc blūzu, hiphopu un vintage skanējumu ar popmūzikas attieksmi,” par Human kvalitātēm sajūsminājās prominentais izdevums NME. “Raupjas, ar blūzu inficētas popmūzikas triumfs” – tā rakstīja britu laikraksts "The Guardian".

Gan viņš, gan dziedātāja Adele ir saņēmuši prestižo Brits Critics’ Choice Award, taču abi izvairās no šabloniskām veidnēm, kurās vajadzētu ietilpt globālām superzvaigznēm (Grahams ir bārdains goliāts ar skūtu galvu), tā vietā viņi uzmirdz ar ierakstiem un atkausēj sirdis ar lielām balsīm un vēl lielākām personībām,

ar britu popmūzikas nekronēto karalieni Rag’n’Bone Man salīdzināja laikraksts "The Telegraph".

2017. gads Rorijam Grahamam bija triumfa gads – viņš kļuva par pirmo mūziķi, kurš vienlaicīgi saņēma gan BRIT Awards balvu par labāko debiju (Best British Breakthrough Act), gan prestižo BRITs Critics’ Choice Award. Jau šogad viņa koncerti Lielbritānijā un Eiropā bija izpārdoti, un gaidāms, ka arī 2018. gada "Grande Reserve Tour" būs tikpat spēcīga un fascinējoša.

Biļetes uz Rag’n’Bone Man koncertu "Palladium" pārdošanā būs pieejamas no 6. oktobra un pirmo biļešu cena būs sākot no 39 EUR, biļetes varēs iegādāties “Biļešu Serviss” kasēs un internetā.

Reģistrēties FBI koncertu kluba biedriem iespējams šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!