Ar krāšņu programmu svinēs Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA 15. jubileju

Raksta attēls - Ar krāšņu programmu svinēs Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA  15. jubileju Publicitātes foto

05.09.2016 / Parmuziku.lv

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA šogad svin piecpadsmito jubileju un klausītājiem piedāvā īpaši krāšņu programmu ar pasaules līmeņa zvaigžņu piedalīšanos!

ARĒNAS piecpadsmito sezonu otrdien, 8. novembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē atklās viens no vadošajiem mūsdienu mūzikas ansambļiem Ziemeļvalstīs – ansamblis BIT 20 (Norvēģija) diriģenta Rolfa Guptas (Rolf Gupta) vadībā. Kopā ar īpašo viesi, mūsdienu mūzikas leģendu, franču trombonistu Vinko Globokaru (Vinko Globokar), kurš spēlēs un diriģēs savu skaņdarbu, BIT 20 atskaņos programmu KALEIDOSKOPS RĪGĀ, kurā dzirdēsim arī latviešu komponistu Santas Bušas, Gundegas Šmites un Andra Dzenīša skaņdarbu pasaules pirmatskaņojumus.

Trešdien, 9. novembrī plkst. 18.30 Rīgas Reformātu baznīcā ar koncertu IN LOVE WITH LIBERTY uzstāsies poļu - vācu izcelsmes britu māksliniece, pianiste un dzejniece Heloīze Palmere (Heloïse Ph. Palmer). Programmas tapšanu iedvesmojis Brīvības piemineklis Rīgā un šajā multimediālajā, multisensitīvajā un provokatīvajā solo priekšnesumā iekļauts arī latviešu komponistes Santas Ratnieces jaundarbs.

Tās pašas dienas vakarā plkst. 20.00 turpat Reformātu baznīcā varēsim baudīt beļģu kamermūzikas grupas Musiques Nouvelles sniegumu koncertā CORDES INTIMES. Tā būs smalka un personiska saruna stīgu kvarteta izpildījumā, kas iepazīstinās mūs ar beļģu komponista Žana Pola Desī (Jean-Paul Dessy), krievu izcelsmes beļģu autora Viktora Kisina (Victor Kissine) un pazīstamākā latviešu komponista, šī gada jubilāra Pētera Vaska darbiem.

Ceturtdien, 10. novembrī plkst. 19.00 Kalnciema kvartālā un sestdien, 12. novembrī plkst. 17.00 "Hotel Promenade" Hika zālē, Liepājā uzstāsies viens no ievērojamākajiem ansambļiem Portugālē - Lisabonas ģitāru kvartets (Lisbon Guitar Quartet). Koncertā dzirdēsim skaņdarbus no viņu albuma PRIMA LUCE - 21. gadsimtā sacerētus portugāļu komponistu darbus, tostarp pašu kvarteta dalībnieku rakstītas kompozīcijas.

Īpašs notikums ARĒNĀ būs bērnu operas KIRANA uzvedums sestdien, 12. novembrī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē. Maltiešu komponista Rubena Zāras lugas pamatā ir dažādu tautu mīti par pasaules radīšanu un četriem pasaules pirmelementiem – ūdeni, gaisu, zemi un uguni. Izrāde taps īpašās meistarklasēs, kurās piedalīsies 10 – 15 gadus veci bērni no visas Latvijas. Darbnīcās projekta dalībnieki paši veidos mūzikas instrumentus, mācīties tos spēlēt un gūs unikālu pieredzi, strādājot kopā ar  operas komponistu, profesionāliem mūziķiem, un horeogrāfu uz mūsdienīgi aprīkotas skatuves. Opera KIRANA atzīta par vienu no 2014. gada inovatīvākajiem projektiem Eiropā un šobrīd ir ļoti pieprasīta daudzu Eiropas koncertzāļu un opernamu izglītojošajās programmās.

Festivāls noslēgsies sestdien, 12. novembrī plkst. 19.00 klubā “Nemiers” ar netradicionālu pasākumu KLUBU NAKTS. Tas būs muzikāls kokteilis, kurā akadēmiskās mūzikas īskoncerti dzīvā izpildījumā mīsies ar dīdžeju veidotu deju mūziku uz akadēmiskās mūzikas materiālu pamata. Pasaulē līdzīgi projekti notiek regulāri, tāpēc ARĒNA, popularizējot mūsdienu mūziku ārpus koncertzālēm, savā jubilejas izlaidumā ar šo formātu vēlas iepazīstināt arī Latvijas publiku.

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto SAKLAUSI NĀKOTNI! ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu. Šis ir viens no novatoriskākajiem kultūras notikumiem Latvijā un bez tā nav iedomājama mūsdienu mūzikas kultūras sistemātiska un loģiska attīstība Latvijā.

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, c, Wallonie-Bruxelles-International un Arts Council Malta atbalstu. Koncerta biļetes Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!