Ar muzikālām dzīrēm sācies festivāls " Summertime" – aicina Inese Galante

Raksta attēls - Ar muzikālām dzīrēm sācies festivāls  " Summertime" – aicina Inese Galante Publicitātes foto

09.08.2016 / Parmuziku.lv

8. augustā ar emocijām bagātu koncertu "Bel Canto dzīres ar Inesi Galanti” sākusies XII starptautiskā festivāla SUMMERTIME – aicina Inese Galante muzikālā nedēļa. Pašmāju un ārvalstu mākslinieku izpildījumā festivālā būs baudāmi gan klasiskās mūzikas izcilāko komponistu skaņdarbi, gan citi muzikālie žanri – džezs, tango, fadu, bosanova, Āfrikas etniskie ritmi u.c.

Festivāla atklāšanas koncerts aizvadīts kā krāšņs muzikālais ceļojums pa Eiropu, kurā kopā ar Inesi Galanti devās operdziedātāji Egils Siliņš, Sergejs Jēgers, Raimonds Bramanis un pianists Andrejs Osokins. Mākslinieku izpildījumā izskanēja spožākās opermūzikas pērles, kas radītas Itālijā, Francijā un Vācijā, iezīmējot katras valsts unikālo kolorītu.

Ar vēl virkni augstvērtīgiem koncertiem festivāls Dzintaru koncertzālē Jūrmalas iedzīvotājus un viesus priecēs līdz pat svētdienai, 14. augustam:

  • Otrdien, 9. augustā „Duelis – Džezs – Dialogs” – pianisti Daniils Krāmers (Даниил Крамер, Krievija) un Valērijs Grohovskis (Валерий Гроховоский, Krievija, ASV).
  • Trešdien, 10. augustā „Viss par mīlestību” – Antonio Zambužu, fadu un bosanova. Ilona Bagele, tango.
  • Ceturtdien, 11. augustā „Gadalaiki: Vivaldi. Pjacolla. Čaikovskis.” – kamerorķestris „Maskavas virtuozi” un pianists Reinis Zariņš.
  • Piektdien, 12. augustā „Ģitāras nakts” – ģitāristu ansamblis „The Rosenberg Trio” (Nīderlande) un dziedātājs Džonijs Rozenbergs (Johnny Rosenberg, Nīderlande).
  • Sestdien, 13. augustā „Āfrikas ritmi” – dziedātāja, perkusioniste un dejotāja Dobē Njaorē (Dobet Gnahoré).
  • Svētdien, 14. augustā „Gala Galante” – Inese Galante, Oļesja Petrova (Олеся Петрова, Krievija), Sergejs Jēgers, Intars Busulis, Džonijs Rozenbergs, Dobē Njaorē un Valērijs Grohovksis.

 XII SUMMERTIME atklāšanas preses konferencē tā idejas autore Inese Galante atklāja: „Katrs festivāls ir kā brīnumains notikums, kuru daudzi no draugiem māksliniekiem, izbaudījuši Latvijā vienreiz, ar nepacietību vēlas atkārtot. Tāpēc šonedēļ būs ne tikai daudz jaunu satikšanos, bet arī ilgi gaidītas atkalredzēšanās ar mūziķiem, kuru vārdi Latvijas publikai daudz komentārus vairs neprasa.”

Šogad festivāla vadmotīvs ir ceļojums, ceļš, kustība. Tas atspoguļo mākslinieka dzīvi, kas ir nepārtraukta virzība, dažādas skatuves, neaizmirstami cilvēki, spilgti iespaidi un jauna pieredze. Festivālā kopā ar Latvijas mūziķiem būs iespēja dzirdēt Ineses Galantes pasaules izjūtai radniecīgas mūzikas zvaigznes – Grammy balvas ieguvējus, radiostaciju hītu autorus, smalkus klasiskās mūzikas interpretus un džeza lielmeistarus.

Savas muzikālās karjeras jeb ceļa sākumā ir arī Ineses Galantes talanti – jaunieši, kuri festivāla koncertus atklās ar individuālu sniegumu, vai muzicējot kopā ar pasaules zvaigznēm.

Festivāla koncerti skatāmi tiešraidē

Pirmo reizi festivāla vēsturē ir iespēja ielūkoties festivāla aizkulišu notikumos, kā arī vērot atklāšanas un noslēguma koncertus tiešraidē. To nodrošina LMT Straume festivāla vērošanai tiešsaistē izveidotajā lapā straume.lmt.lv/summertime.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!