Jūrmalā gaidāms pasaulē pieprasītākais fadu dziedātājs – Antonio Zambužu

Raksta attēls - Jūrmalā gaidāms pasaulē pieprasītākais fadu  dziedātājs – Antonio Zambužu Publicitātes foto

07.08.2016 / Parmuziku.lv

1O. augustā SUMMERTIME – aicina Inese Galante festivālā uzstāsies kritiķu vērtējumā labākais mūsdienu fadu dziedātājs Antonio Zambužu (António Zambujo, Portugāle), kura pasaules tūres koncerti ir izpārdoti līdz pat 2017. gadam.

Kritiķu atsauksmēs par mūzikas alķīmiķi, siržu un sentimenta virtuozu dēvētais Zambužu plašu atpazīstamību ieguvis ar īpašo spēju savā dziedājumā sapludināt dažādas stilistikas mūziku. Zambužu neparasti meistarīgi miksē fadu, bosanovu, džezu un kantrī, katrai dziesmai piešķirdams tikpat plašu emociju spektru kā mīlestībai.

Portugāļu un spāņu valodās runājošās zemēs Zambužu dziesmas radio hītu desmitniekos atrodas vairāk nekā 70 nedēļas, ieraksti uzreiz kļūst par platīna albumiem, bet video interneta vietnēs acumirklī gūst miljonu simpātijas. 2015. gadā mākslinieks saņēmis Portugāles Zelta Globusa balvas nominācijās „Labākais dziedātājs” un „Labākā dziesma”. Līdz ar pērn aizsākto pasaules koncerttūri Zambužu ieguvis plašu popularitāti Japānā, Brazīlijā, ASV, Kanādā un vēl daudzās Eiropas valstīs. Tāpēc festivāla rīkotāji ir pārliecināti, ka dziedātājs ātri iekaros neskaitāmas klausītāju sirdis arī Latvijā.

Dzintaru koncertzālē Zambužu pievienosies operdziedātāja Ilona Bagele ar Astora Pjacollas tango no mūzikas un sajūtu izrādes „Cantando y amando”, kas saņēmusi Lielo Mūzikas balvu.

Koncerta biļetes „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā.

[1] Fadu ir Portugāles nacionālā mūzika, kas atgādina blūza, folkmūzikas un melanholijas sajaukumu. 2011. gada šis mūzikas stils iekļauts UNESCO pasaules nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!