Ar singlu “Trompete” mūzikā sevi piesaka mākslinieks Daniels Lauva (Dan Lion)

Raksta attēls -  Ar singlu “Trompete” mūzikā sevi piesaka mākslinieks Daniels Lauva (Dan Lion) Publicitātes foto

24.02.2023

Darbs pie debijas albuma aizsācies jau 2018. gadā, Danielam dzīvojot Lielbritānijā, Eseksā. “Trompete” ir pirmā albumam tapusī muzikālā skice. Tās tēmu sākotnēji bija plānots izpildīt ģitārai, taču dzīve ‘karstākajā” Anglijas grāfistē iedvesmoja to uzticēt džeza karalienei - trompetei.

Atgriežoties Latvijā, debijas albuma mikss un māsters tapis sadarbībā ar ierakstu studiju  “No Fuss Audio” Tukumā. Albums klausītājus sasniegs jau 2023. gada pavasarī.

Jau agrā bērnībā Daniels izrādījis interesi par mūziku, veicis skaņu ierakstus magnetafonā un bieži lūdzis tēvam atskaņot džeza mūziku. Daniela tēvs, kurš ilgus gadus nodarbojies ar mūziku,  atminas, ka bērnībā dēlam īpaši paticis trompetists Dizzy Gillespie. Jūtams, ka tas atstājis nospiedumu arī uz Daniela debijas singlu. 

Skolas laikā Daniels spēlējis ģitāru dažādos kolektīvos, kas ļāvis iepazīties un izveidot draudzību ar Latvijā un pasaulē šobrīd pazīstamiem mūziķiem. Atrast savu skanējumu bijis ilgs, taču nozīmīgs process. Daniela izpildītā un komponētā mūzika pieredzējusi neskaitāmas transformācijas līdz piezemējusies instrumentālajā mūzikā ar elektronikas un ambient elementiem.

Mūziķis izsaka lielu pateicību visiem, kas snieguši iedvesmu un palīdzīgu roku singla, kā arī albuma tapšanā. Jo īpaši skaņu inženierim Valērijam Černejam un trompetistam Viesturam Galeniekam.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!