E.V. un VEIDERS Iizdod singlu “NEVARI NOPIRKT”

Raksta attēls - E.V. un VEIDERS Iizdod singlu “NEVARI NOPIRKT” Publicitātes foto

14.04.2023

Latviešu reperis E.V. un bītmeikeris VEIDERS piektdien, 14.aprīlī, izdod jaunu dziesmu “NEVARI NOPIRKT”. Tas ir ceturtais singls no viņu kopdarba un gaidāmā albuma “JAUNĀ PAGRĪDE”, kam paredzētais izdošanas datums ir 2023.gada 20.aprīlis. Dziesmas vizuālais saturs tapis ciešā sadarbībā ar TimelessR. radošo komandu. Videogrāfe - ALCE (Alise Diure), producenti – MEGI (Katrīna Megija Deičmane), E.V. (Kārlis Pauls Šēnhofs). Dziesma pieejama visās straumēšanas platformās un TimelessR. YouTube kanālā.

Dziesma “NEVARI NOPIRKT” ir pašironiska un satīras bagāta anti-materiālisma himna. Tā slavē pašvērtības celšanu un sludina labāk darīt, nekā runāt mentalitāti, vienlaikus izsmejot tos, kas savu vērtību balsta tikai un vienīgi zīmolu drēbēs un dārgās rotas lietās. Vizuālajā materiālā (pilnā garumā ir pieejams TimelessR. YouTube kanālā) tiek attēlota komiska situācija, kas notiktu, ja reperi ieliktu strādāt ofisa vidē.

“E.V. kā lirisko tēlu (jeb lirisko “Es”) reizēm ir grūti saprast, grūti ielikt vienā kategorijā. Piemēram, iepriekšējā albuma tematika bija visai nopietna, līdz ar to pasniegšanas maniere tam bija atbilstoša. Albumā “JAUNĀ PAGRĪDE” tas ir pavisam cits E.V., bezmazvai cita persona. Teikšu godīgi, dziesmā “NEVARI NOPIRKT” nav jāmeklē dziļāka jēga. Es vēlējos uztaisīt dziesmu, kurā varu atrādīt to, cik prasmīgi es protu repot, tīri sporta pēc, un to, ka daudzi citi reperi Latvijā tā nemaz neprot. Jaunās pagrīdes E.V. ir ignorants, augstprātīgs un zin savu vērtību," E.V. komentē jaunāko singlu.

E.V. ir 23 gadus jauns hip-hop māsklinieks no Ikšķiles/Ogres, kurš raksta un izpilda dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā. Viņš ir dalībnieks divās latviešu hip-hop apvienībās – Kreisais Krasts un  Brīvrunu Projekts. Savas gaitas mūzikā viņš uzsāka 2016.gadā, debijas albumu “Imperfect World” publicējot 2017.gadā (ierakstīts Dirty Deal Audio studijā). Sekojot šim projektam, nākamais publicētais albums bija “2018” (ieraksts – rolands če), ko pats reperis vairāk dēvē par dziesmu krājumu, nekā vienota koncepta ierakstu. 2022.gadā mākslinieks izlaida konceptalbumu “Smoke & Mirros” (ieraksts – rolands če). Tagad jau reperis E.V. gatavojas nākamajai lielajai relīzei, kas būs albums ekskluzīvi kopā ar latviešu bītmeikeri VEIDERS (plašāk zināms kā pavadījuma autors repera anša “Bimini” un “Sports” skaņdarbiem) ar nosaukumu “JAUNĀ PAGRĪDE”, izdošanas datums – 2023.gada 20.aprīlis.

E.V. ir uzstājies vairākos pasākumos gan kā solo izpildītājs, gan arī ar iepriekš minētajām apvienībām. Koncerti notikuši gan mazākos klubos, gan lielākajos Latvijas festivālos, piemēram, “Positivus”, “SummerSound”, “Baldones Waterfest”, ar apvienību Brīvrunu Projekts iesildījis Gustavo Arēnā Rīga, ar individuālo performanci iesildījis Odu un goču Palladium u.c.

VEIDERS, pazīstams arī  kā ''CHRIS VADER'', ir latviešu producents/DJ, kurš savu darbību uzsāka 2010.gadā. Agrāk pazīstams ar drum & bass apakšžanra jump up skaņdarbiem, uzstājoties vairākkārt Belģijā un izlaižot relīzes uz UK un USA ierakstu kompānijām. Viegli atpazīstams ar savu tehnisko un smago skanējumu, kas lielāko daļu neatstās vienaldzīgu. Pēdējo gadu laikā ir pārgājis uz hip-hop/trap mūzikas producēšanu ar kuru sāk atstāt savu iezīmi Latvijas hip-hop scēnā, sadarbojoties ar tādiem māksliniekiem, kā ansis, Steps, Kjuumanis, E.V., Būū un citiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!