Atgriežas kulta grupa "Detlef"

Raksta attēls - Atgriežas kulta grupa "Detlef" Publicitātes foto

11.10.2023 / Artis Ķekars

Šī gada 21. oktobrī koncertzālē "Palladium" uzstāsies 2000. gados populārā grupa "Detlef", kas atpazīstamību iemantoja ar tādiem hitiem kā "Četras sienas" un "Stils nevainīgs". Detlef singlam “Četras sienas” aprit 20 gadi. Par godu šim notikumam tiek rīkotas svinības koncertzālē Palladium.

Pēc dalības populārajā šovā “Talantu Fabrika” Detlefs jeb Uldis Dirnēns saņēma vēl pastiprinātāku uzmanību gan no klausītājiem, gan arī no kritiķiem. Ja pirmie trīs hiti (“Stils nevainīgs”, “Četras sienas” un “Blind actor”), kas nokļuva radio topu virsotnēs, klausītājos līdz galam vēl tomēr neiedvesa pārliecību par mūziķa potenciālu, tad debijas albums “Tu izliecies par sevi” gan kļuva par skaidru atbildi uz tām šaubām, kas rodas par tiem, kuri reiz padzīvojuši “Talantu fabrikas” četrās sienās.

2008. gadā tapa arī otrs studijas albums “Skapī”. Toreiz tas tika ierakstīts jau Londonā, britu producenta Endija Džila vadībā, kurš reiz arī sadarbojies ar tāda pasaules mēroga zvaigznēm kā Red Hot Chili Peppers, Gang Of Four, Futureheads un citiem.

“Ap 2008. gadu pasaulē bija iestājies kolektīvais sagurums un arī mums ar grupu izbeidzās pastāvēšana. Tad pievērsos vairāk kino jomai, pārcēlāmies uz Londonu un vēlāk – Ņujorku. Muzikāli gan ne vienu brīdi nebiju apstājies, dziesmas tapa, bet atgriezties aktīvākā muzicēšanā nebija ne īstais laiks, ne arī īstā vieta,” intervijā blogam “vintagelatvija” atklāj pats mūziķis.

Viņš arī neslēpj, ka darbs pie jaunas mūzikas nekad nav beidzies un neizslēdz iespējamību, ka arī 21. oktobrī uz Palladium skatuves tiks spēlēti vēl nedzirdēti skaņdarbi: “Jaunas dziesmu idejas nepārstāj tapt ne vienu brīdi, un, šķiet, šis varētu būt īstais mirklis, kaut ko novest līdz taustāmam rezultātam. Izskatās, ka Palladium koncertā kaut kas jauns arī varētu izskanēt.”

Tāpat intervijā viņš atzīst, ka gaidāmais koncerts būs, iespējams, nozīmīgākais notikums mūziķa muzikālajā darbībā.

Grupas debijas albums “Tu Izliecies par sevi” iznāca 2004. gadā (MicRec). Pirmais singls “Četras sienas” nokļuva radio SWH topa pirmajā vietā un vēl pēc piecām nedēļām atradās turpat.

Koncertā būs dzirdami pirmā albuma hiti, kā arī dziesmas no Detlef Zoo albuma “Skapī”.     

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!