Atklāta koncertu sērija "Personīgi"

Raksta attēls - Atklāta koncertu sērija "Personīgi" Foto: Valters Pelns

26.03.2018 / Parmuziku.lv

Svētdien, 25. martā koncertzālē "Lielais dzintars" tika atklāta jauna kamerzāles koncertu sērija PERSONĪGI.

 
Atklāšanas koncertā klausītājus muzikālā ceļojumā veda pašmāju postfolka un indie grupa “Zāle” ar programmu “Klusais koncerts”.
 
"Mums tie vienmēr ir svētki - apciemot Liepāju, aplūkot tās skaisto arhitektūru, izbaudīt iedviesmojošo vēju pilsētas ielās, un satikt jūtīgo, vērīgo klausītāju. Esam sagatavojuši Klusā koncerta programmu, lai pietuvinātos tiem, kam interesē mūsu daiļrade, un kopīgi piedzīvotu īpašus muzikālus mirkļus," pirms koncerta iespaidos dalījās grupas dalībniece Marta Kreituse.
 
Aizkustinošu melodiju un krāsainu harmoniju cauraustas noskaņu ainas, liriskas romances un teiksmainas balādes grupas “Zāle” repertuārā mijas ar enerģiskākiem ritmiem un dramatiskākām noskaņām. Grupas “Zāle” dziesmas uzrunā ar vienkāršumu un tiešumu un savaldzina ar īpašo atmosfēru, kam piemīt arī kas mistisks un sapņains, pārlaicīgs un romantisks, arī vilinoši krēslains un maģisks.
 
“Zāles” daudzslāņainajā skanējumā saklausāmas ietekmes no latviešu un ķeltu tautas mūzikas, arī austrumnieciski elementi, tāpat arī alternatīvajai mūzikai un rokmūzikai raksturīgas noskaņas. Paši mūziķi gan norāda: “Ar jauniem skaņdarbiem aptveram jaunus žanrus. Šķiet, ka mēs paši nezinām, kādam žanram īsti piederam, tāpēc nesekojam kādām jau pieņemtām formām. Esam septiņi dažādi cilvēki, katram ir nedaudz cits skatījums, muzikālā pieredze un savas idejas, tāpēc, saliekot to visu kopā, veidojas oriģināls un raibs skanējums.”
 
Kamerzāles koncertu sērija PERSONĪGI izveidota ar nodomu attīstīt un dot nozīmīgu vietu mazo formātu koncertu baudīšanai tiešākā un personīgākā veidā. Muzikālā vēstījuma nepastarpinātai saņemšanai, sērijas koncertos tiks radīta tuvāka, brīvāka un atvērtāka atmosfēra, kā arī veicinātas mākslinieku un klausītāju sarunas. Līdz vasaras sākumam sērija piedāvās pirmos trīs dažādu žanru projektus, sēriju ar vēl trīs notikumiem turpinot 2018. gada rudens koncertu sezonā.
 
 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!